Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio - Trzaski na działajacym silniku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Mam mały problem z radiem.

(Megane 16. 16V 2000r).

Trzaski i zakłócenia na działającym silniku. Działanie na zgaszonym ok. Czyli wnoskuję, że coś sieje z układu zasilania (alternator, świece, cewki itd.) Co ciekawe im wyższe obroty tym trzaski mniejsze.

Radio to kaseciak Sony XR-coś tam (kupiony z autem), nie najnowszy (bez wodotrysków) ale dla mnie wystarczający.

Z tyłu radia dwa gniazda.

Góra to jak wnioskuję głośniki a dół zasilanie.

Przewody bardzo krótkie, zakończone wtyczkami pasującymi do odpowiednich gniazd w panelu tylnym radia .

Chcę jakoś pozbyć się tych trzasków np. zamontować na zasilaniu radia jakiś filtr przeciwzakłóceniowy (nie wiem czy to dobry pomysł?) ale przy okazji niczego nie skopać.

Nie wiem gdzie ew. mam szukać jakichś złącz z których może być podprowadzone zasilanie do radia, być może tam coś nie styka np: masa.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszkodzenia alternatora to nie wykluczam, jak i tego ze sieją mi cewki albo świece lub coś innego.

Myślę jednak, że radio (co prawda nie najnowsze) ale powinno poradzić sobie z takimi zakłóceniami.

Nie jestem elektronikiem (się nie znam :cry: )

Z obserwacji wynika, że być może jest uszkodzone coś w radiu, dziwnie się zachowuje.

 

Było tak:

Kupiłem auto z radiem.

 

1. radio zaczynało poprawnie działać (bez szumów, nawet na zimnym silniku) po kilkunastu minutach ??

2.dzidek od którego kupiłem auto nie zmienił cewek- Sagem wiec są problemy z wolnymi obrotami. Cewki wyjąłem wyczyściłem i zaizolowałem uszkodzona sztukę.

 

Radio zaczęło odbierać idealnie przy wyłączonym silniku a przy załączonym trzaski jak diabli :mrgreen: - noc innego nie robiłem.

 

3. wczoraj wymontowałem dziadostwo i chciałem zamontować filtr przeciwzakłóceniowy.

Nie jestem elektronikiem ale z miernikiem w ręku ustaliłem, iż:

-radio posiada zasilanie ciągłe przewód czerwony i

-komutowane przewód żółty (+12v po włączeniu stacyjki)

Wymiękłem i nie wiedziałem gdzie mam ten filtr zainstalować.

Zasilanie stałe *pewnie podtrzymanie pamięci) czy zasilanie komutowane i masa :shock: )

Otworzyłem obudowę radia, pomacałem kondensatory i co się dało.

Zamontowałem tak jak było.

 

4. Odpalam silnik :shock: zero trzasków

 

Czyli co jakiś zimny lut :)

 

Nie chcę jeździć ze starym radiem do tzw. specjalistów więc wymyśliłem sobie, że skompensuję jakieś ew. uszkodzenie w radiu, stosując zwykły filtr przeciwzakłóceniowy na zasilaniu.

Tylko jest problem, nie wiem gdzie go podłączyć:

Do zasilania stałego czy komutowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!