Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Haczą biegi


kruszon_9

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bardzo prosze o odp

U mnie(megane I 96r) haczą głównie 1,2,3 (tzn napotykam mały opór tak jakby cos tam bylo malo precyzyjne). Myslałem że to może dlatego że pocieka(bardzo słabo) z wybieraka ale po dolaniu płynu (ok 0,5l)problem nie ustąpił. Poduszka pod skrzynią oki mechanik doradził wymiane prawej poduchy ale problem nie ustąpił. Dodam jeszcze że drązek trochę lata.

Zastanawiam sie co może byc przyczyną?

1.Czy można to jakoś wyregulowac?

2.Ile w tym winy sprzęgła (wymiana pomoże)?

3.Inny pomysł

4.Na ile może pomóc dolanie ceramizera?

 

Z góry dz za odp i pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekJac

Wiesz, nie wiem jak w tych autach, ale brat posiadał kiedyś, dawno temu Lanosa. I tam był problem taki właśnie jak opisałeś, tyle że z drugim biegiem. Z czasem coraz bardziej haczyło, aż wrzucenie dwójki było po prostu niemożliwe. O ile pamiętam, rozwiązaniem była regulacja, chyba gdzieś okolicach wybieraka. Musiałby to zobaczyć jakiś mechanik, może i tu coś podobnego jest. Tyle jestem Ci w stanie pomóc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poduszka pod skrzynią na 100% dobra, bo jak drążek lata i ciężko biegi wchodzą, to może jednak nie ok..? Zamienniki tej poduszki potrafią się zerwać przy wyjeżdżaniu z warsztatu po wymianie (opisane na forum) :mrgreen: może warto jeszcze raz sprawdzić. Swoją droga szukam tej poduszki Hutchinsona do swojego i nigdzie nie ma na hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mechanika poducha pod skrzynią oki. Wymiana oleju to spory koszt dlatego narazie szukam tańszych rozwiązań:D i pytanko do Pawła czy o taki zestaw chodziło http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-wybieraka-skrzyni-biegow-renault-i2464773928.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to, ale wydawało mi się, że kiedyś było więcej elementów w zestawie.

Wymiana oleju to jakieś 100 zł, więc nie jest tak źle.

Po wymianie zestawu trzeba wyregulować linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem już po wymianie (trochę to trwało :notacrook:) zestawu naprawczego wybieraka. Powiem że nie widzę żadnej różnicy jeżeli chodzi o wrzucanie biegów;/ Nie mam już pomysłów o co kaman? Dodam jeszcze że na postoju biegi wchodzą normalnie!!! A i zapomniełem zapytac mechanika czy po wymianie wyregulował linki czy wybierak...może to miec duzy wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po kupnie Meganki miałem z nią dużo problemów :D , w tym 5-bieg zacinał sie niemiłosiernie,2-bieg też ciężko się wbijał. Nie bawiąc się w dociekania przyczyn i szukania możliwości regulacji zaaplikowałem Xado do skrzyń biegów i po 400 km problem zniknął,biegi wchodzą jak w masełko :D . Do wszystkich swoich silników i skrzyń aplikowałem ceramizery żeby ,,zamrozić'' stan licznika i w trzech wypadkach wyciszyło skrzynię i silnik.Wpływu na spalanie nie badałem.Najlepszy efekt zauważyłem w Fordzie Scorpio 320tys.km, ale dawki niestety musiałem zaaplikować 3 bo pojemność 2,5.

 

W piątek mam zamiar wlać Xado do silnika. Wczoraj sprawdziłem kompresję przed aplikacją i wyszło tak:

1cyl. 12,1

2cyl. 11,9

3cyl. 12,0

4cyl. 12,0

Niby sprężanie ok ale odczuwam wibracje silnika,może od panewek.Jaki efekt po 1500 km dam znać. Jutro jednak wymienię silnik krokowy żeby wyeliminowac falowanie obrotów i być może związane z tym drgania silnika odczuwalne na karoserii.

 

Ciekawi mnie jakie kompresje wykazują Wasze silniki i przy jakim przebiegu.

 

Witam. Po miesiącu i 900km kompresja wyrównana, na wszystkich 12,3 bar..coś tam chyba to dało.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora tematu: Mówie ci posłuchaj kolegi i zmień olej. Mi też od kupna meganki dwójka często nie chciała wchodzić. Mechanicy z zewnątrz nic nie widzieli i powtarzali że chyba trzeba poprostu wymienić skrzynię bo naprawa pewnie przekroczy koszty wymiany i tą zajeździć do końca. Pojechałem wymienić olej w skrzyni i do dziś chodzi jak masełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!