Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem po regeneracji pompy


goozic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno moja pompa Lucasa w 1.9dt była poddana regeneracji ponieważ jakieś łożysko się zatarło i strasznie hałasowała. Oprócz tego była w porządku tzn: silnik odpalał -jak to się mówi -"na dotyk", nie kopcił. Teraz po naprawie gdy silnik jest zimny (np rano) co prawda odpala od razu ale przez kilka-kilkadziesiąt sekund strasznie szarpie, nie równo pracuje i do tego kopci na biało.Później jest już w porządku. Co może być źle ustawione/podłączone że tak się dzieję? chyba że to świece nie domagają przy chyba większej dawce paliwa niż dawniej bo silnik jest trochę mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na 100%. Mam takie "naznaczenie" po jakimś "mechaniku ze szlifierką" który wyciął kawałek osłonki bo miał do czegoś dostęp utrudniony pewnie

 

Dodano: 07 sie 2012 - 20:25

Papuga

Auto oddałem do warsztatu z usług którego byłem zadowolony(do tej pory). Oni pompę wysłali do Krakowa do jakiegoś speca z którym już wcześniej współpracowali(tak przynajmniej mi powiedzieli)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. W najbliższym czasie jadę do warsztatu z reklamacją, choć zastanawiam się czy nie odwiedzić innego mechanika skoro obecnemu przytrafiła się taka gafa. Temperatura w moim regionie spadła ostatnio do ok 10-12st C i coraz gorzej z rozruchem. A co do tego wyprzedzenia kąta wtrysku, skomplikowana a czasochłonna jest ta operacja? zdążę przed pracą to załatwić czy trzeba zostawić auto na na jakiś czas? no i koszt...

Edytowane przez goozic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

20 zakładów w polsce

To chyba wszystkie są w Gdyni :D tu w okolicy to lepiej niż 20 zakładów może to ustawić :D nawet ja w domu mam zegar :D usługa kosztuje 150zł a komplet zegar i przejściówka 120zł. Ustawienie jest banalnie proste i zajmuje parę minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oddałem auto tam gdzie wcześniej z reklamacją że auto odpala kiepsko...Wczoraj odebrałem a mechanik powiedział, że oni pompę ustawili dobrze a to że, silnik "krztusi" się po odpaleniu to wina lejących wtryskiwaczy! Pytam się: jak to skoro przed regeneracją pompy odpalał jak z nut??? Teraz pompa ma lepsze parametry i wtryski nie wydalają!-odpowiedział mechanik. Czy to w ogóle możliwe? Jeśli tak, to czy wystarczy wymienić końcówki wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprowadź do dobrego majstra od diesli , bo coś mi się wydaje że to warsztat jakich wiele czyli od wszystkiego , a jak od wszystkiego to znaczy że do d...y , dzięki nim wymienisz pół auta a potem goły i wesoły. A jak tam świeczki sprawdzałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno świece są ok...ale to są stwierdzenia mechanika do którego już nie zawitam. Przy okazji malował mi tylną klapę bo rdza...i podczas przygotowań udało mu się urwać wycieraczkę tylną i połamać podkładkę pod tablicę rej...dacie wiarę!?!

Można jakoś sprawdzić czy świeca jest ok? zastanawiam się czy można samemu ze średnimi umiejętnościami wymienić końcówki wtrysków? czy ktoś to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś sprawdzić czy świeca jest ok?

Odłącz przewody od świec, potem przewód z + w rękę i tam gdzie były przewody zasilające (+) daj napięcie. Jak się zaiskrzy to znaczy, że świeca jest sprawna. Najlepiej wykręcić i zobaczyć jak grzeją ale tak chociaż będziesz pewien czy w ogóle grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!