Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falujące obroty na LPG


maciek-info

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem polega na skakaniu niskich obrotów. (niezależnie od tego czy silnik jest pod obciążeniem czy nie). Samochód (Renault Megane Scenic 98r 1.6 8v) kilka miesięcy temu miał założoną instalację gazową. Od początku występowały z nią problemy, jednak większość z nich po wymianie świec ustąpiła, poza jedną bardzo irytującą wymienioną w temacie. Obroty skakały od początku i skaczą do dzisiaj pomimo że gazownik kilka razy próbował coś z tym zrobić. Początkowo skakały na gazie, po pewnym czasie zaczęły skakać na benzynie i samochód jeździł kilka miesięcy, gdy pewien mechanik z salonu autoryzowanego powiedział że trzeba wyregulować zawory. Po tym zabiegu samochód na benzynie działa idealnie, natomiast po przełączeniu na gaz skacze, a co najgorsze na zimnym silniku potrafi zgasnąć. Dodatkowo samochód na gazie nie ma mocy przy starcie. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś potrafiłby to wyjaśnić i podpowiedzieć co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na gazie bardziej reaguje na anomalie w silniku. Niewielkie wachania w obrotach mogą się zdarzyć i nie należy się tym przejmować. Natomiast nie powinien gasnąć. Faktycznie może być problem z silniczkiem krokowym, a to może nie być wyczuwalne na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio założyłem do swojego instalacje gazowa przez co mialem doczynienia z gazwonikami. Opowiadal mi jeden z nich o falujacych obrotach w scenicu i po wymianie silniczka krokowego bylo to samo.Po dlugich sprawdzaniach instalacji elektrycznej okazało sie ze to cewka. Rozwinal sie bardziej w temacie ale nie przekaze nic wiecej bo nie zdolalem zapamietac. Przekazuje co slyszalem! Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki tez moga padać .. szczególnie że charaterystyka spalania gazu jest inna niż benzyny..

Ja po zalożeniu lpg przeechalem jakies 3 tys km i na lpg zaczęło mi szarpać autem.. na Pb był spokoj... do czasu... Zaczęła padać mi cewka.. więc ją wymieniłem i śmigam bez problemów do dziś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tez mam problem z falujacymi obrotami na LPG.Wymienilem juz przewody zaplonowe,wyregulowałem zawory,byłem u 2 rożnych gazowników zaden nie potrafił mi pomoc ich jedyne wytłumaczenie to to ze ten typ tak ma.U mnie dzieje sie tak tylko na zimnym silniku obroty po przegazowaniu spadaja do zera pozniej sie podniosa itd jak sie rozgrzeje jest juz ok.Prosze o jakas porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Miałem dokładnie ten sam problem. Na benzynce obroty są równe. Byłem u dwóch gazowników i stwierdzili żebym wyregulował zawory. Ponoć oni nie są w stanie nic z tym zrobić, gdyż mam jakąś tam prostą instalację LPG bez komputera. Niedawno problemik ustał. Nareperował mi to znajomy mechanik regulując pokrętełkiem przy parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ha, część mechaników mówi, że zaworów się w Megi I nie reguluje, bo to hydrauliki. Natomiast w ksiżce piszą że można, co wiecej, raz miałem regulowane - było ciszej :P

Aczkowliek niczego to nie poprawiło swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

z tego co wiem i czytałem na forum orad dowiadywałem sie u mechaników należy sprawdzić i przeczyścić/wymienić:

(silnik benzynowy +lpg)

-świece

-cewki

-2 filtry w instalacji gazowej

-przepustnice

-silnik krokowy biegu jałowego

-filtr powietrza

 

Sprawdzone i pomogło u mnie. ahh te staże, oplacalne są duzo mozna sie dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!