Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1997 Scenic 1.6 8v ad4 Problem z jazda do przodu


cyborg50

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Stałem się szczęśliwym posiadaczem scenica z 1997 roku z automatem :notacrook:

Auto poprawnie i ochoczo jeździ do tyłu :) Natomiast do przodu po zapięciu dowolnego biegu (d, 3,2,1) nie pełznie, zaczyna jechać dopiero od jakiś 1800 obr. po czym zrywa tzn tak jak by przerzucił na neutral lub zapiął bieg który nie działa np 2 :) Niestety na 1 zachowuje się podobnie więc nie mam możliwości rozpędzić pojazdu do prędkości przy której mógł by mieć ochotę zapiąć 3. Na 1 zachowuje się mniej więcej tak samo tylko jak by trochę bardziej nerwowo szarpał. Kiedy samochód się trochę rozpędzi to następuje opisywane rozłączenie napędu ale kiedy ponownie zwolni napęd wraca tak że przy powiedzmy 1500-1600 obr można się gdzieś doczołgać. Udało się także wyjechać z dość stromego garażu podziemnego. Nie świeci się żadna kontrolka awarii.

Zdaje sobie sprawę że z ww opisu diagnoza jest nie możliwa ale ;) Może to są typowe objawy?

Czy ww zachowanie może być spowodowane awarią zaworów czy tez należy się spodziewać awarii mechanicznej? Skrzynia to pewnie ad4 pod spodem są 2 śruby jedna z otworem prostokątnym druga trójkątna. (ale nie mogę nigdzie znaleźć wlewu oleju od góry) Obecnie walczę z ddt2000 ale to temat do innego działu.

Pytanie pomocnicze nie związane ze skrzynią: Immobilizer - często przy próbie uruchomienia mruga kontrolka i samochód nie daje się uruchomić (stoi nie zamknięty na podwórku) . Dopiero zamknięcie i otwarcie samochodu z pilota pomaga. Czy to tak ma być? Ja coś robię źle? czy też to awaria?

Wojtek

 

ps mam nadzieję że phI wybrałem dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!