Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1997 Scenic 1.6 8v ad4 i ddt2000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Próbuję podłączyć ddt2000 do scenica. Sukces jest połowiczny :notacrook:

Łączy się ale nie znajduje odpowiednich definicji dla znalezionego sprzętu:

 

No failure detected

ABS-VDC - No device definition in database, unable to detect failures

AT - No device definition in database, unable to detect failures

ECM - No device definition in database, unable to detect failures

 

--------------------------------------------------------------------------------

^ Function : ABS-VDC - Name :

No device definition in database, unable to detect failures

^ Function : AT - Name :

No device definition in database, unable to detect failures

^ Function : ECM - Name :

No device definition in database, unable to detect failures

 

 

rozmiar na dysku ddt2000data to:

405 MB (bajtów: 425 529 344)

 

mam też bazę starszą (mniejszą) ale to nic nie zmienia.

 

Jedyne co dostaję to adresy urządzeń wykrytych (chyba):

abs-vdc adres 01

at e6

ecm 7a

 

No i jestem w kropce. Co robię źle?

Mam twingo z 2001 roku i tam ddt znajduje trochę sprzętu ecm, abs, poduszki. ale sterowania quickshiftem już nie.

 

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Tak to wygląda ale skąd wziąć tą właściwą? Poza tym innym jakoś działa a auto przecież stare jak świat:)

Nowej bazy 600mb nie mogę znaleźć.

Zastanawiam się może ddt źle interpretuje dane z powodu jakiś ustawień i dla tego nie może nic znaleźć w bazie?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nową bazę mam (680mb) inną wersje kabelka też, dalej bez rezultatu. Wg mnie problem leży w ustawieniach portu. Może jest tak że widzi ecu (bo widzi) ale nie może się dogadać? Czy powinno działać na standardowych ustawieniach com? Czy można w ddt zobaczyć transmisję między ddt i ecu? (Może zobaczył bym jak ecu się przedstawia) Czy jest jakaś alternatywa dla ddt i clipa (clip trochę drogi więc to ostateczność a i tak nie wiem czy na allegro clip to też nie będzie jakaś chińska tandeta). Dodam jeszcze że ten sam comp i ddt skanuje częściowo twingo 2001 tzn widzę i gadam z ecu, poduszkami ale taki sam mam problem z abs i quickshiftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg. mnie problem tkwi w ustawieniu kabla bądź też ddt2000 jest "za nowe" do twojego silnika. Spróbuj wg. tego skonfigurować kabel jak nie to tego. Jeszcze jest kwestia jak się łączysz - przez lornetke all czy ręcznie wybierasz swój sterownik? Spróbuj wybrać któryś z fenixów. Oczywiście ddt odpalaj nie full, a tego przez przeglądarke (bardziej skory do współpracy).

 

Jeśli nie zadziała możesz też spróbować programu xr25pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!