Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolektor


shido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chcę kupić Megę 96' lub 97' z 90 KM, 1600cm.

Jaki tam będzie kolektor? Pytam, bo może warto popatrzeć na 8V lub 16V, a pewnie jest różnica w gazowaniu takowego. Jak to się ma z mocą ? Są 8V 90 KM ? Czy tylko 16v ? Ktoś mi mówił, że te 8V są lepsze do gazu... Pomóżcie zanim kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ! Czytałem, ale ja ciemna masa z mechaniki i wolałem wiedzieć od fachowców o co w tym biega. Teraz coś już tam wiem. Teraz pozostaje szukać Megi w Krakowie, co graniczy z cudem, przynajmniej taką jak chcę...

 

Szukam 96-97 z klimą, najlepiej bordowej :-), benzynki, najlepiej bez kompa i dobrej blachy. Wiem, że to za dużo :-). Kto pyta nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 1.6 8v o mocy 75 i 90 km oraz 1.6 16v o mocy 110km

NIE BYŁO SILNIKA 1.6 16v O MOCY 90KM

kolektor w obu silnikach jest plastikowy

 

na forum jest cały dział o LPG więc poczytaj go sobie

 

 

sorki!!

 

1.6 90 KM 8 zaworowy ma kolektor aluminiowy...no chyba,że nie potrafię odróżnić plastiku od aluminium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tylko małe sprostowanie:

 

1,6 70 KM ma plastik a 90 KM aluminium ? Czy oba mają jednak aluminium ?

Ważne o tyle że jeśli plastik to droższa instalacja, prawda ?

A pytanie drugie, bo ciągle widuję opisy na allegro : 16 V albo 90 KM

Gdzie jest jakaś lista wiarygodna jakie były silniczki

w Megach (chodzi mi o hatchbacka 1,6) ?

BO nawet na jakiejś stronie o megach było 8 i 16 V jako 90 KM. JA już nic z tego nie wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 8V mają kolektor aluminiowy natomiast 16V plastikowy. Każdy z tych silników dobrze się gazuje i będzie zdecydowanie tańszy w eksploatacji od Diesla. Ale tu będzie trochę sprzeciwów. Rzecz gustu. Najlepiej założyć sekwencję, ale napewno nie Landi ani BRC. Dobre instalki to polskie instalki i takie polecam i takich szukaj jeśli nie chcesz mieć wcześniej czy później problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 1.6 8v o mocy 75 i 90 km oraz 1.6 16v o mocy 110km

NIE BYŁO SILNIKA 1.6 16v O MOCY 90KM

tylko takie silniki jak Ci napisałem występowały - czytaj ze zrozumieniem

 

po poprawieniu mojego błędu: 1,6 8v (75 i 90 mają aluminiowe kolektory) jaki ma 1.6 16v to już sam nie wiem, ale myślałem, że plastikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z czystej ciekawości - jaka jest różnica w tych silnikach 1.6 8V 70 i 90 km? Że aż 20 koni różnicy w takiej samej pojemności i liczbie zaworów? Zawsze myślałem, że to 1.4 8V ma 70 koni, a 1.6 8V 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastaw się od razu na dobrej klasy sekwencje czyli okolice 3000

bzdura jakaś ..może kolega ma "dobrej klasy sekwencje" i juz innych nie uznaje. Najlepiej kup już zagazowaną(oczywiscie zwykła instalacja). Przy takim roczniku przebieg będzie rzędu 170tys wiec juz może nie być warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 8V 70 i 90 km?
1.6 o mocy 75km i 90km, różnią się paskiem rozrządu i wałkiem rozrządu. Silnik 1.6 75km to była wersja dla Niemiec, gdzie podatek od auta płaciło się od mocy a nie od pojemności
1.4 8V ma 70 koni
1.4 8v występowało w dwóch wersjach 70km (wersja eco - czarne zderzaki brak wyposażenia - miała być tania) oraz 1.4 75km (modele RN i RT)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 8V mają kolektor aluminiowy natomiast 16V plastikowy.

 

No i tu mili panowie, się z Wami ni zgodzę. Silniki 16V miały wyłącznie plastikowe kolektory. Z 8V już nie jest to takie oczywiste. Dacia Logan, Thalia, Clio mają i przez krótką chwilę Megane miały silniki 8V z plastikowym kolektorem. Megane tylko w '99 roku.

Oczywiście wymieniony w pierwszym poście silnik z '96-97r bedzie miał aluminiowy.

 

PS. Mam 1.4 8v z plastikiem. Były też identyczne 1.6 8v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!