Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło LUK SACHS VALEO


niko009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podobne tematy już się pojawiały ale jak wiadomo z jakością podzespołów poszczególnych firm jest różnie. Nie raz uznani producenci zaczynają wytwarzać przysłowiową "kaszankę" i jadą tylko na znanej marce. Dlatego moje pytanie o aktualną ocenę jakości sprzęgła trzech firm jak w temacie (ceny są bardzo zbliżone) być może któryś z kolegów niedawno wymieniał i ma świerze informacje, bo mnie również to czeka w najbliższych dniach. Więc co polecacie a co omijać szerokim łukiem?

Edytowane przez niko009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja dzisiaj odebrałem autko po wymianie sprzegła.

Założone maiłem Luca.

Według opini:

1. Luca

2. Valeo

3 Sachs

4. inne

Pamietaj jak wsadzisz jakiegoś gniota to bedziesz żałował

Edytowane przez malygalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego żeby nie robić za chwilę jeszcze raz tego samego to tylko te trzy firmy biorę pod uwagę, bo to żadne oszczędności teraz zapłacić 30 zł mniej za części a za chwilę dołożyć drugi raz 300 zł za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś temacie odradzałem już sprzęgła Lucas. Przestrzegali mnie przed nimi mechanicy - zdarzało się, że powodowały ogromne wibracje po prawidłowym montażu. Mieli klienta, który nie dał za wygraną, po długich bojach udowodnił wadę fabryczną i uzyskał zwrot za sprzęgło i podwójną robociznę. Wiadomo wpadki zdarzają się każdemu producentowi (nierzadko pewnie winny jest nieprawidłowy montaż), ale skoro temu częściej, to lepiej unikać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja wymieniałem 2 tygodnie temu na valeo

zaplaciłem 450 zł z łozyskiem podobno dobrej jakości i polecane

za wymiane 400zł + olej do skrzyni i zimer nowy czyli 120 zł wiecej ale mysle ze to warto "przy" okazji wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tydzień temu też się zdecydowałem na SACHS-a. Póki co odpukać wszystko w porządku. Mechanik też miał o nim jak najlepsze zdanie. Zobaczymy ile wytrzyma, z tego co rozmawiałem w warsztacie to przy dobrym traktowaniu powinno dać radę nawet 140 000. Pożyjemy zobaczymy...

 

Dodano: 27 gru 2012 - 20:08

Niestety muszę zrewidować moją opinię na temat sprzęgła SACHS. Po 1000 km sprzęgło znowu zaczęło się ślizgać - diagnoza - wada materiaowa i sprzęgło do reklamacji. Być może to odosbniony przypadek ale mnie już odpowiednio zniechęcił do produktów tej firmy <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!