Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaryjne odpalenie samochodu z LPG


zdunman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś wie jak można awaryjnie odpalić samochód z LPG w instalkach:

KME

STAG 300

itp.

 

Zawsze taka informacja może sie przydać, np. w sytuacji kiedy zepsuję nam sie pompa paliwa :-)

 

Uprzedzam, iż wiem, że nie powinno się tego robić, ale proszę sugerować sie tematem "Awaryjne odpalenie...."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie można odpalić awaryjnie od razu na gazie.Trzymam wciśnięty przycisk na centralce gazu,przekręcam kluczykiem i zapalam.Trzeba pamiętać,żeby nacisnąć przycisk przed włączeniem zaplonu i trzymać aż do odpalenia.Instalacja sekwencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ok a czy ktoś by mi mógł napisać co sie morze stać przy takim odpalaniu z instalka/silnikiem?? rozumiem że problem bedzie polegał na zbyt zimnym gazie ale co za tym idzie jakie konsekwencje beda takiego stanu rzeczy. przy obnirzeniu temperatury przelaczania na gaz po nirzej magicznych 30 stopni uszkodzenia beda podobne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, no właśnie ja nie mogę w ten sposób odpalić. Chociaż w oprogramowaniu do instalacji jest komunikat o ilości odpaleń awaryjnych, czyli jakoś można odpalić, w google nic nie znalazłem, w środę jadę na pierwszy przegląd jak uda mi się z nich wycisnąć jak sie odpala awaryjnie z LPG to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to tak się je odpala. Nawet te starsze, ale może coś mi uciekło. Niestety nie wszystkie instalki tak się odpali. Inaczej odpalane są instalki z centarlką mechaniczną np. landi. Ale nie pytajcie mnie jak, bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś może zna magiczny sposób jak odpalić instalkę KME - tą nowa, bezpośrednio z gazu. Próbowałem wielu kombinacji, nawet na jednym forum napisali, żeby przytrzymać przycisk dłużej niż 10sek i dopiero przekręcić kluczyk.

 

Dodam, że w programie jest info o ilości odpaleń awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowszej wersji programu jest tylko inf. o ilości odpaleń na gazie, nie ma tak jak w poprzedniej wersji opcji uruchomienia jej. Zastanawiam się, czy w takim razie nie podpiąć się po instalkę starszą wersja oprogramowania i włączyć tą możliwość odpalania z gazu. No chyba, że jest inna technika :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak odpala się na pewno w instalacją z komputerkiem Autronica - ALXXX - tylko tak jak napisał GazMajster w wielu instalacjach programowo gazownicy wyłączają tą funkcję - u mnie tak było.

Zrobiłem wcześniej taki myk że do elektrozaworu doprowadzałem napięcie przełącznikiem zamontowanym w kabinie i po podciągnięciu pow 2000 obrotów przełączał się "automatycznie" z gazu na gaz :) (miałem uwaloną pompę paliwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!