Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki tuning do 2.0 dci?


zielonypan

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

chciałbym podwyższyć osiągi mojej megi cc 2.0 dci 150km firmowe.

czy rozpocząć od chiptuningu? i kogo w wielkopolsce polecacie?

czytałem że laguna z 2.0 dci ma jakieś 175km i podobno różnica tkwi w turbinie

czy w związku z tym jest możliwość wymiany turbiny w meganie a następnie chip lub inna koncepcja

proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chipa to wpisz sobie "chiptuning" w szukajce forum, albo odwiedź właściwy dział

a co do turbiny, możliwość wymiany pewnie jest :-) i jeśli byś się zdecydował to zrób to przed chipem, choć nie wiem czy jest sens, zależy jak głęboką modyfikacje silnika chcesz zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej megiII 148km po chiptuningu,jezdze juz z tym 3 lata i nic sie nie dzieje.Mysle,ze DOBRY warsztat z okolic Poznania Ci to zrobi,podbije jakies 25max 30km.Patrz zeby dali Ci na to gwarancje i rachunek,musza miec tez hamownie,zeby to wszystko posprawdzac.Pamietaj,zebys to pozniej umial umiejetnie wykorzystac,nie nonstop but,bo zajezdzisz autko w miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz na hamownie i zobacz co wypluje. 2.0 dCi maja duze gifty z fabryki.Mysle ze jak wszsytko jest ok to bedziesz mial w serii ok 160 km ... wiec 180-190 km nie bedzie problemem.

 

Powyzej tego zacznie sie juz troche zabawy i kosztow.A z tego co piszesz to auto firmowe wiec musi jezdzic a nie stac. :-)

 

Z tego co mi sie przypomnia 2.0 dCi ma juz chyba FAP'a czyli zabardzo nie poszalejesz bo sie zapcha i bedzie po ptokach.

 

A i pojedz na hamownie na jakas MAHE co bys mial w miare reczywisty obraz sytuacji,a nie optymistyczne 200+ KM po chipie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

To czy nie ma różnicy to bym polemizował :-) Niestety w polsce jest trochę optymistycznych koni :-)

 

Podam Ci przykład bez zagłębiania się w szczegóły :P

 

Klient zażyczył sobie chip w octavi 1.8T 150km- zrobiony,ale bez hamowni. Pojechał na pewna hamownie w pewnym mieście :P wyniki 200 km. Banan na gebie :P 200 km w octavii super. Pojechał do mastersa do wawy na mahe i z 200km zrobilo sie 170km :P

 

Hamownia Hamowni nie równa.

 

Poza tym nie jak ze świateł, bo hamujesz samochód na ogół na 4 biegu. od ok 1tys obrotów do odcinki.

 

Radzę przypomnieć sobie regulamin z naciskiem na część o cytowaniu. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% hamowni robi się to na przełożeniu podstawowym tzn. w większości przypadków na 4tym biegu, a przekłamania w porównaniu inercji do maha to około 30km, przy czym inercja nadaje się tylko do silników benzynowych bez doładowania o movy do około 110 km ponieważ powyżej tego zaczyna kłamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako że moja meg cc jest na gwarancji zdecydowałem o założeniu tuningboxa w kocar poznań (serwis subaru)

no montowali i testowali godzinkę

zapłaciłem ale .... no rewelacja - banan na gębie.

na dwójce spokojnie zrywa

po niedzieli wybieram się na hamownie bo dzisiaj była nieczynna - to napiszę jaki efekt obiektywny bo subiektywnie to gorąco polecam

z p[obieżnych pomiarów w serwisie to ok 1 sek -1,2 mniej na 100km i ok 1-1,5 na elastyce ale czekam na hamownię(trochę mnie niesie)

silnik zrobił się tak mocny....

dostał kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!