Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju


aliass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru dni przeszukuje internet, żeby wybrac jak najbardziej odpowiedni olej do mojej Megi.

Mam wyciek oleju. Kolega zdiagnozował, że to spod korka spustu oleju. Uszczelkę miedzianą już kupiłem i filtr też. Zdecydowałem sie nie dolewać oleju tylko go wymienić na nowy bo już przyszła na niego pora, tymbardziej że komputer pokazuje mi 2 kreski.

Gdy autko kupiłem 2 lata temu wymieniono mi olej na lotos 10w40 natomiast renault preferuje elfa ST 10w40. Czy jest jakas róznica pomiedzy Elf STI a Elf ST? Olej Elf ST znalazłem tylko na allegro ale nie chce kupować podróbek.

Kolejna sprawa to silniczek (K7M) w moim scenicu chodzi jak diesel i chciałem go troche wyciszyć. Dlatego poprosiłem fachowca żeby zdiagnozował silnik pare miesiecy temu. Odpowiedz była prosta - wymiana. Nie opłaca sie go reperować bo czesci mnie wyniosa fortune bo wszystko jest do wymiany i że ma kupic używke ale na gwarancji i to najlepiej rocznej. Szukajac silnika nie znalazłem nic poniżej 2tys zł, wiec sobie podarowałem zakup i wymiane.

Pomysłałem ze moze lepsze smarowanie cos poprawi. Tym bardziej że w aucie przez 2 latka byly juz regulowane 2 razy zawory co pomaga na ok 1 tydzień i znowu silnik hałasuje. Była również planowana cała głowica po wymianie uszczelki.

Zastanawiałem się czy wymiana oleju na mineralny cos pomoze lub na 10w50 ale obawiam sie że w zimie będą kłopoty z odpalaniem. Tymbardziej że autko posiada instalacje LPG Elpigazu i już teraz po odpaleniu autka odrazu gasnie a za 2 razem już nie ma problemu.

Jakies rady?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Poprawiłem posta.

 

Serio nikt sie nie wypowie?

Edytowane przez aliass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!