Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwignia zmiany biegów nadmierne się rusz


piniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wielu ma problem z poruszającą się dźwignią (wiem jest na pręcie nie na linkach).

Kiedy jest to przesadzone podstawowym problemem jest tylna poduszka. U mnie została wymieniona.

Oto ona założona >> thumb_hosting_zdjec_1351182993__poduszka.jpg

Została jeszcze wymieniona poduszka z przodu. Ta w kształcie litery V.

Niestety nic się nie poprawiło. Oto filmy na których dodaję i odejmuję "gaz" co powoduje skoki dźwigni.

Jak dźwignia "wyskoczy" skrzynia rzęzi jak wskoczy przez puszczenie "gazu" cisza.

Jeśli zaciągnę hamulec ręczny i próbuję ruszać dźwignia nie wyskakuje (wiem wiem - szkoda sprzęgła :) )

Głownie tak się dzieje na 1 i 2 biegu podczas jazdy.

Na 3 nie działają już tak mocne siły i dzieje się to sporadycznie.

Bieg 4 i 5 raczej bez problemu. Wsteczny też cisza i zero nadmiernych ruchów dźwigni.

Jeszcze tydzień temu dziwiłem się jak to ludziom może ta dźwignia latać. U mnie był stoicki spokój <czerwona>

Filmik z drganiem dźwigni zmiany biegów

jeszcze jeden filmik

Mechanik co wymienił poduszki twierdzi, że skrzynia do naprawy.

Czy ktoś miał taki problem lub ma dla mnie jakieś mądre i tanie tezy ? :)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może nie sugeruj się opinią jednego mechaniora. Spróbuj znaleźć specjalistę od skrzyń albo poprostu innego mechanika. Mi jak dwójka cięzko wchodziła to tez skrzynia do wymiany/naprawy, a zmieniłem olej i chodzi jak masełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jednak do wymiany.

Poszukuję skrzyni o symbolu JB3 916 (zastępczo JB3 183).

Kto ma ręka w górę :(

W promieniu 100 km od Bydgoszczy

 

Czy skrzynia JB3 ale o innych kolejnych numerach będzie tez pasowała ?

 

Poszukiwania nieaktualne - skrzynia już kupiona.

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez piniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!