Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzęczenie na rozgrzanym silniku


ins666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wczoraj wracając do domu moja renia zaczęła dziwnie brzęczeć w czasie jazdy. Dźwięk porównywalny jest do dźwięku obcierania bieżnika o nadkole. Po wrzuceniu luzu lub naciśnięciu sprzęgła brzęczenie ustaje.Na biegu jałowym na postoju także cicza. Najprawdopodobniej (choć fachowcem nie jestem) coś się dzieje ze skrzynią biegów. Gdy zacząłem jechać pod ostre wzniesienie brzęczenie także ustało. Dziś rano jadąc do pracy dopiero po przejechaniu ok 20 km znów zaczęło brzęczeć.

Pomóżcie Panowie gdzie można szukać przyczyny.Może mała ilość oleju w skrzyni lub poprostu przyszedł na nia czas ?

Samochód codziennie eksploatowany do pracy. Nie wiem czy można jeździć z taką usterką. Nie chce czegoś popsuć do końca, a czas na wymianę mam dopiero na weekendach.

Pozdrawiam

SZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ale niestety to nie to :(

Wczoraj pierwsze co sprawdzałem to nadkole. Na początku myślałem, że złapałem gume, ale to nie to. Tak jak pisałem. Jak jade ze wciśniętym sprzęgłem, lub w czasie jazdy wrzucę luz to brzęczenie ustaje. Tak samo sie stanie jak jadąc wyłączę silnik. Także cisza. Brzęczy jedynie jak sie rozgrzeje silnik i na biegu :)

Jeden fachowiec powiedział mi że najprawdopodobniej sprzęgło cholera trafiła. No, ale kogo spytam, to mówi coś innego. Biegi wchodzą dobrze. Nie ma żadnego stukania czy metalicznych dźwięków.

Edytowane przez ins666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracając z pracy ani raz nie zaczęło buczeć (przejechałem 20 km). Wczoraj dolałem oleju do wspomagania. Może to było przyczyną i pompa bez oleju wydawała taki odgłos? Jak myślisz? Pozdrawiam

 

Dla potomnych.

Przyczyną był zbyt mały poziom oleju w układzie wspomagania:)

Edytowane przez ins666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!