Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbieżność po wymianie gum drążka stabilizator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam Scenica z 1998r. 1,6. Kupiłem go 3 miesiące temu. Od razu wymieniłem gumy drążka stabilizatora (od str. koła) prawa i lewa strona. I od tego czasu samochód zaczeło ściągać w lewo (kierownica jest prosto). Dziś założyłem zimowe opony i masakra - kierownicy nie można puścić na 3 sekundy. Na starych końcówkach drążka samochód prowadzil się dobrze, ale mozno stukało.

Czy wymiana gum stabilizatora może zmienić rozbieżność kół? Bo mi się wydaje, że to nie ma nic współnego.

A może ktoś wie ile kosztuje sprawdzenie i ustawienie zawieszenia u normalnego mechanika (nie w serwisie)?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

teoretycznie nie powinno się nic zmienić,ale moja rada jest taka: sprawdź w porządnym serwisie ciśnienie w oponach, a zbieźność to najlepiej w stacji diagnostycznej ( najlepiej w miarę młodej - tzn nowy sprzęt) u mnie w Bydoszczy taki zabieg to daję 50 PLN. Tylko patrz diagnoście na ręce jak będzie korygował położenie koła kierownicy,żeby kier. była idealnie na wprost. Jeszcze jedno: a nikt nie majstrował przy końcówkach drążków kierowniczych? Bo zawsze po wymianie trzeba ustawić zbieżność ,ja nie wierzę że da się nową końcówkę drążka wkręcić w takie położenie jak starą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokladnie opony letnie i sprawdz czy rowno sie zuzywaja, byc moze zbierznosc byla do bani juz wczesniej.

Druga sprawa to jak pisze kolega sprawdz cisnienie w zimowkach - notorycznie w zakladach zdarza sie ze w zimowki po zmianie pakuja 2,5 atmosfery.

A co do ceny to za ustawienie zbieznosci w wawce placilem 60zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!