Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak szukać ECM? DDT2000 widzi tylko poduszkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Proszę o poradę, lub podanie linku, jeżeli mój problem został już gdzieś poruszony. Otóż w Scenicu I Lift 2002 r 1,6 16V mojego ojca zaczęły sie problemy z odpalaniem.Poczatkowo sprawdziłem przekaźniki, próbowaliśmy odpalania zapasowym kluczykiem, niestety problem się powtarza. Postanowiłem zdiagnozowac usterki, więc do swojego interfejsu K-line ( RS 232 z układem MAX ), którego z powodzeniem używam do VW i opla, ściągnąłem DDT2000. Zaskoczyło mnie to, że program zeskanowałauto i znalazł tylko sterownik poduszki powietrznej. Próbowałem wybierać różne systemy wtryskowe ręcznie, ale również bez skutku. Stąd moje pytanie : czy powodem problemów może być sam interfejs, za wolna, lub za szybka transmisja danych?? Czy diagnostyka w Renault wszytkich sterowników auta idzie po pinie 7, czy podobnie jak w Oplach, trzeba te piny przełączać dla modułów poszczególnych systemów? Jak szukać sterwoników? Czy istnieje na forum jakaś baza ( np. .ze Scenic 2002 1,6 16V benzyna ma sterownik sirius taki i taki ), czy zostaje odczytywanie z naklejki ECM? Prosze o pomoc. Pozdrawiam!

 

Doadane: Dziś próbowałem diagnozować Scenica kabelkiem VAG KKL Usb. Wynik był taki, że skaner znalazł poduchy, ale również ABS i ECM. Ale dla tych dwóch ostatnich wywalił komunikat, że brak sterowników w bazie danych. Co na to zaradzić?

Edytowane przez stonefree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!