Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie oznaczenie silnika?


kamilszym21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanko, ponieważ mój dobry znajomy zaoferował mi samochód, Jest to renault Megane I Coupe 1.9 dci 1999r. 102KM z oryginalnym przebiegiem 180tys, auto było chowane od nowości w rodzinie, mało jeżdżone. Powiedzcie mi czy ten silnik to dobry silnik? Jakie on ma oznaczenie phl czy phll? jakie są jego częste wady? Jest to mój pierwszy temat i pierwszy raz mogę być w posiadaniu Renault dlatego pytam Was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Skoro rocznik 1999 to auto już po lifcie, 1,9 dCi to diesel nowszej generacji bo już Common Rail, czyli większy ciśnienie wtrysku, mniejsze spalanie, tyle w krótkiej teorii.

Sam takowy obecnie posiadam od niespełna 20 tyś. km, co do samego motoru różnie bywa, zależy co się trafi, mi przez ten czas zdarzyły się 2 awarie, duże jeśli można tak powiedzieć, kilka miesięcy temu - uszczelka pod głowicą, a teraz, czekam na diagnozę i ewentualną naprawę wtrysku, który z racji swojej budowy jest na pewno delikatniejszy niż w silnikach starszych czyli Dti, znowu teoria, ogólnie CR to jazda na dobrym paliwie, nawiasem mówiąc tylko na takim jeżdżę, ale jak widzisz nic to mi nie dało, co nie znaczy, że poprzednik to robił, lub ogólnie musiało z czasem paść.

Co do usterek często wymienianych to własnie wtrysk, ale to nie reguła, na pewno nieczęsta też, to akurat każdego czeka prędzej czy później nawet w VW i ich TDI, turbosprężarka - wiadomo jak nie zadbasz to szybciej, zadbasz pochodzi - dłużej, przepływomierz, EGR i jak robisz rozrząd to nie oszczędzaj i wymieniaj komplet. Chyba tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest nawet ok, pali mało, nie jest aż tak wrażliwy na jakość paliwa jak dci i ogólnie jak jest zadbany to jest bezproblemowy. Dowiedz się kiedy był wymieniany rozrząd, bo to jest bardzo ważne, a jak nie wiadomo czy był robiony, albo kiedy, to wymieniaj. Mam auto z tym silnikiem już ponad dwa lata i w sumie jestem zadowolony, w stopce masz raport spalania na dystansie ponad 50tyś km, auto jeździ w mieście które ma około 80 000 mieszkańców raczej bez korków przez 50% czasu, druga połowa to trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!