Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

krewniacy.pl


maly1984

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat (kiedyś co prawda już przewinął się przez forum, ale w innej formie i dotyczy podobnej choćinnej sprawy, stąd nowy topic) krwiodawstwa.

Już jakiś czas temu ruszyła kampania krewniacy.pl, przez dłuższy czas nawet jakoś tego nie zauważałem. Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że jednak oddam krew :) Wybraliśmy się razem z przyjaciółmi do stacji krwiodawstwa i ściągnęli z nas po 450 ml. Komuś napewno pomoże, a mnie nie ubyło. A przynajmniej jak sam kiedyś (nie daj boże) będę potrzebował to przynajmniej nie będę pasożytował :)

 

Zachęcam wszystkich zdrowych do oddawania, poprawia to humor i samopoczucie, a komuś może życie uratować...

 

Są wśród meganomaniaków honorowi dawcy krwi?

 

I jeszcze jedna rzecz, mianowicie fundacja krewniacy.pl dystrybuuje brelOKi z grupą krwi. Myślę, że zakup takiego brelOKa, to nie jest wielki wydatek (4,99) a fundusze są przeznaczane na zakup autobusu do pobierania krwii. Ja swój przypiołem do karty do Megane

post-2316-1194905145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym tygodniu wybieram się pierwszy raz oddać krew. I mam tutaj takie pytanie - czy po oddaniu krwi można bezpiecznie prowadzić samochód? chodzi mi o to czy nie jest się jakoś osłabionym czy otępiałym po całym "zabiegu" i druga rzecz - czy trzeba robić wcześniej jakieś badania lub mieć jakieś zaświadczenia lekarskie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp.1 Pani doktor powiedziała, że można byle tylko jakiś strzasznychhh tras nie robić :) co do otępienia itp. osobiście nie czułem jakiejś różnicy w samopoczuciu, poza tym dostaniesz 8 czekolad na wzmocnienie :)

odp.2 badania zrobią ci na miejscu :) najpierw próbka do badań, później wywaid i krótkie badanie, kawka, i "dojenie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem z kumplami co od paru lat oddają krew w stacji krwiodawstwa ... ale panicznie boję się igieł i zrezygnowałem bo zrobiłem się cały biały jak ściana.... :)

Szacunek dla honorowych dawców!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z krwiodastwem rozpoczęła się w styczniu 2005 roku, kiedy jeszcze byłem w LO. Postanowiliśmy pójść na labę, a że ktoś poddał temat iż dają zwolnienie ze szkoły na cały dzień jak się odda krew, to poszliśmy. Wtedy pierwszy raz oddałem krew, chociaż od dziecka nie nawidziłem pobierania krwi z żyły (zawsze z palca), ale cóż przemogłem się jakoś :) Od tamtej pory staram się regularnie co 2 miesiące oddawać krew. Byłem nawet ostatnio, 30 października :) Następny raz końcem grudnia.

 

Posiadam grupę krwi popularną, bo 0 Rh+, ale niezwykle uniwersalną, gdyż można ją podawać każdemu. Do tej pory oddałem 6300 ml krwi i hehe nawet zapomniałem, że przysługuje mi już tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia, aż muszę pójść do mojego klubu upomnieć się o jakąś plakietkę, albo cuś :)

 

Oto kilka spraw związanych z kwiodawstwem: http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4293634.html

 

Zachęcam również bardzo serdecznie do oddawania krwi - nie jest to straszne, a możecie pomóc komuś przeżyć... Jest to wspaniałe uczucie, gdy wiecie, że możecie uratować komuś życie, naprawdę :) Zachęcam wszystkich do spróbowania :)

 

No i te czekolady... Mniam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz za mną - krew oddana :)

obdarowali mnie lepiej niz w urodziny - 8 czekolad, kubek-termos, na miejscu kawa i ciepły posiłek no i zwolnienie na dzień jutrzejszy :)

Za 2 miesiące pójdę znowu o ile zdrówko dopisze ;-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dają teraz nowym krwiodawcom hehe :)

 

Swoją drogą - zwolnienie na dzień jutrzejszy? Hmm czyżby kolejna ulga dla nowych?

 

U mnie każdy dostaje zwolnienie, ale na dzień, w którym się oddaje krew, i raczej chyba tak jest wyspecyfikowane nawet w przepisach ;-P

 

Swoją drogą - GRATULUJĘ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kiedys tez oddawalem krew. naprawde samopoczucie jest lepsze. Ale powalajacy byl motyw ze po paru dniach mialem komisje lekarska do woja i lekarz jak zobaczyl ze mam jakies slady zaczal ze zdenerwowaniem wypytywac "Co brałes.... pytam co brales! " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekoladę zanoszę zawsze na oddział dziecięcy bo mój synek uczulony na kakao a ja też nie jestem smakoszem bo ze słodyczy to tylko piwo lubię.

Ale wracając do tematy może zbierze sie grupę i razem kiedyś sie odda te 450ml? wszyscy w jeden dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!