Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś stuka we wnętrzu...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

U mnie też stukało w tylnej klapie. Nie wiem jak w scenicu ale u mnie są dwa gumowe odboje z takimi "cyckami" na tylnej klapie, a w rynienkach podobne ale plastikowe przykręcane, posiadają one fasolkowy otwór więc je można regulować. W książce serwisowej jest napisane żeby je tak podnieść do góry aby dało radę wyciągnąć kartkę papieru przytrzaśniętą w tym miejscu bez rozerwania.

U mnie pomogło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proponuję przejechać się z otwartym bagażnikiem - jeśli tłucze to amortyzatory.

Konieczny jest obserwator z tyłu, kierowca przy otwartej klapie nic nie słyszy.

Pozdrawiam Krzy-ha - on wie oczym pisze.

Jeśli nie wierzycie zajrzyjcie na tematy pokrewne - jest setka problemów z tłuczeniem się amorków (sprawnych na 80%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że nie jestem sam z tym problemem :)

Podobnie jak koledzy - tylne zawieszenie zrobione, łącznie z belką i amortyzatorami a stuka - podejrzewam też że klapa - do tej pory podkręcałem radio :( ale faktycznie obadam patent kolegi zibi1961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od kombi więc mam inną klapę. Wymieniłem amorki z tyłu 240 zł/szt Sachs gazowe (pukały przy naciskaniu nadwozia przy 80% sprawności), wyregulowałem zamek tylnej klapy(sprawdzamy na przyleganie do gumowych odbijaczy klapy) oraz wygłuszyłem przewody i kostki umieszczone pod tapicerką klapy (brak gąbek na kostkach przewodów); sprawdziłem mocowanie foteli (było OK), tylnej półki/rolety(krótka część rolety leży luzem i drążek rolety podskakuje na dziurach); poprawiłem mocowanie "wypełniacza" zderzaka tylnego oraz osłony stalowej nad rurą wydechową(urwana śruba mocująca); sprawdziłem mocowanie tłumika wydechu - wszystko trwało jedną sobotę i z tylnym hałasem mam spokój.Teraz już słyszę tylko przód.Kupiłem amorki przednie Monroe MONE4340 161zł/szt - będzie pięknie.

 

[ Dodano: 2008-05-12, 23:10 ]

Wyeliminowałem ostatnie pukanie (hałas). Majstrzy mówili , że puka z przodu lub z tyłu a znajomy przez przypadek oparł się o górną konsolę oświetlenia kabiny i pukanie ustało. Okazało się , że konsola pukając przenosiła hałas na przedni słupek i nie wiadomo co hałasowało.Wcześniej rozebrałem 1/2 auta i woziłem 2-óch mechaników w bagażniku. Proponowali wymienić 1/2 części.I'm happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!! Mam pytanie, czy ta dolna cześć zamka bagażnika tzw. "ucho" ma być sztywne? Bo u mnie jest luźne i mogę sobie nim swobodnie poruszać. Druga sprawa to to, że z tego zamka dochodzą straszne piski i skrzypienia... jest na to jakiś sposób? (nie wiem czy, odkręcenie śrubki i opuszczenie zamka coś da). Ostatnią kwestią jaką zauważyłem to brak tych gumowych odbojników na klapie, wiecie może gdzie takowe można dostać??

 

PS. Czy w ogóle w wersji HB takie odobojniki występują, czy tylko w sedanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ucho od zamków tzw. rygiel powinien być mocno przykręcony.

Jeżeli chodzi o skrzypenie drzwi lub klapy, to częstą przyczyną okazuje się niewyregulowanie tych elementów, są one po prostu "za luźne". Regulacja polega na przesunięcia rygla "do środka" samochodu.

Skrzypienie i trzaski z drzwi i klapy można jeszcze usunąć poprzez:

-posmarowanie uszczelek sylikonem lu wazeliną techniczną

-dokręcenie zamków

-przesmarowanie zamków

 

Zdarza się,że niektóre odgłosy z samochodu wydają nam się oczywiste, a często jest tak, że są to tylko pozory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!