Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głośna praca silnika


seba1423

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem meganki 1.6 ph1 b+gaz 98 rok. od jakiegos czasu w kabinie przy ok 2-3.5 tys obrotow silnik jest bardzo glosny dzieje sie tak na lpg i benzynie glosna praca pojawia sie na kazdym biegu na luzie problemu nie ma, dzwiek nasila sie np przy jezdzie po nierownej drodze tzn gdy amorki siadaja slychac akby wylo lozysko ale na luzie brak tych oznak wiec lozysko mozna wykluczyc, sprawdzalem wydech zadnej dziury nie ma ... problem nasila sie tez przy duzych mrozach np gdy jest wilgotno jakby reka odjal ... dziwne auto :!: zwracam sie z prosba o podsuniecie jakis wskazowek moze wspolnymi silami dojdziemy co to za ustrojstwo :!: z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi,domysly,rady cokolwiek co przyblizy mnie do usuniecia uciazliwego dzwieku :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 10 sty 2013 - 17:33

nikt nie wie co jest przyczyną ? pomocy... problem się coraz bardziej nasila :/

 

Dodano: 14 sty 2013 - 21:29

widzę że furum zbyt pomocne to nie jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat był już poruszany, kilku posiadaczy megane I pisało o głośnej pracy silnika-buczeniu w pewnym przedziale obrotów, u mnie silnik cichnie przy ok.3000-3200 i predkosci ok.120-130 km/h, przy 2700-2900 mam właśnie takie buczenie, przy ok.3750obr/min robi się znowu głośniej. Natomiast przy ok.3100 i ok.130km/h jest naprawdę cicho i jeśli da się tak dłużej jechać np. po autostradzie to jazda jest komfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie "ten typ tak ma " i jest to związane z charakterystyką pracy silnika, możliwe też że w pewnym zakresie tworzy się rezonans i stąd ten odgłos. Wydech mam ok. po wymianie środkowego i końcowego odcinka, początkowy kolektor i pierwszy odcinek do łacznika elastycznego też wyglądają ok. Buczenie w pewnym zakresie obserwuje odkąd mam to auto czyli ok 7lat i nic w tym względzie się nie zmienia tzn. nie polepsza ani nie pogarsza, specjalnie też mi to nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!