Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie deski rozdzielczej MI ph1


alchemik86

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Czy da się wymienić kolor oświetlenia wszystkich podzespołów deski rozdzielczej? Mam na myśli oprócz zegarów wszelkie włączniki, pokrętła, wyświetlacze... Zależy mi na tym bo nie bardzo by mi sie widziało dawać niebieskie podświetlenie zegarów a reszta żeby była bursztynowa. To by wogóle nie miało wyglądu.

 

PS: To mój początek przygody z tym forum :) jak umyje bryczkę to postaram sie zrobić jakieś fotki :) bo ostatnio wyposażyłem się w spojler na tylną klapę w stylu Fast & Fusious i wygląda zajebiście :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zdunman. Niestety nie znalazłem nic na temat zmiany podświetlenia np w przyciskach od szyb elektrycznych. A właśnie sam zaczynam taką przeróbkę na początek. Powiedz mi jak zmienić podświetlenie na wyświetlaczu od zegarka żeby wyglądało estetycznie? Czyli było równomiernie oświetlone? Ja przerabiam wszystko na kolor czerwony 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać to ja to już rozebrałem :) I udało mi się zmienić na czerwone. Niestety efekt nie do końca taki jak chciałem a to za sprawą żarówki. Te z wąsami czyli z długimi drucikami występują w dwóch rozmiarach. Kupiłem te mniejsze bo w sklepie nie było większych i trochę lipa :/ ale już zamówiłem na allegro te większe. Jak przerobię to dam fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ścieraniem to nie taka prosta sprawa, bo od tyłu jest gruba na jakieś 2 mm warstwa plastiku, a symbole z filtrem sa 'naklejone' na ten plastik od przodu. Moja próba dotarcia do filtra przez plastik o mało nie skończyła się przedziurawieniem warstwy zewnętrznej :) Niestety podświetlenie tego żarówka białą daje bursztynowy blask, więc jedyne na co liczę, to to, że po podłączeniu zamiast standartowych żarówek bardzo jasnych niebieskich ledów, będzie choć trochę niebieskawo. Nie wiem jeszcze jak z mieszaniem kolorów czyli niebieska dioda przechodząca przez pomarańczowy filtr, ale to się okaże w poniedziałek jak mi przyjdą światełka :)

 

parę godzin później

 

Ok, już wszystko wiem. Diody przyszły dzisiaj i już pomontowałem.

Jesli chodzi o oświetlenie pokreteł, to diody dają radę, ale nie jest to tak jasne jak żarówki, więc w dzień to mimo wszystko nie będzie razić :) Ale jak dla mnie bomba, bo nie lubię, jak się na mnie w czasie jazdy wszystko jasno świeci :)

 

Jeśli chodzi o podświetlenie radia, to trzeba wywali ten pomarańczowy kartonik pod wyświetlaczem i dać kawałek czystego papieru, najlepiej o odcieniu diody - u mnie to zadanie idealnie sełnił fragment kopery na listy, od zewnątrz bielutki, od wewnątrz lekko błekitny, idealnie rozprasza światło.

 

Co do przycisków, to nie potrafiłem ich rozebrać, może ktoś pomoże?

 

Acha - podświetlenie pokrętła od ściemniacza to jedna diodka 3V wlutowana w obudowę. Niestety światło jest przenoszone pomarańczowym ?światłowodem? wokół pokrętła, więc żeby zmienić kolor trzeba byłoby wykombinować taki światłowodzik w kolorze niebieskim... albo przefarbować....'

 

To chyba tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że wystarczy dać niebieskie diody? I będzie świecić na niebiesko? Bo dzisiaj rano wreszcie to wszystko rozebrałem ale sie załamałem bo zobaczyłem te pomarańczowe plastiki... Poza tym rozebrałem zegarek i wyciągnąłem pomarańczowy kartonik ale po złożeniu i włączeniu wyświetlacz mi strzelil :/ co mam z tym zrobić?

 

A tak przy okazji: jest ktoś z okolic Jastrzębie, Rybnika, Wodzisławia, Żor lub tego rejonu kto podjął by sie zmiany oświetlenia na niebieskie w moich zegarach? (z obrotomierzem i elektronicznym wskaźnikiem kilometrów a bez komputera) I ile coś takiego by kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że wyświetlacz strzelił?

 

W zasadzie niebieskie diody wystarczą, może kolor po przejściu przez pomarańczowy plastik nie jest idealnie błękitny, ale niebiesko jest, ze miło. tylko nie wyrabia już podświetlenie kresek na pokrętłach, trzeba każde poswietlić bezpośrednio od wewnątrz jakąś bardzo jasną. Wskaźnik w zegarach podświetlony jest tak samo jak w radiu, więc z tym nie ma problemów. Jeśli chodzi o zegary, to zamiast zmieniać kolor, zerknij lepiej tutaj - www.moman.pl - moje już do mnie jadą, aż się doczekać nie mogę :)

A jak już bardzo chcesz zmienić tylko kolor, to kolorowe diody wystarczą w zupełności. Jedyny problem to wskazówki, bo z nich trzeba czymś zdrapać pomarańczową farbę. Ale ja zostawiam bursztynowe, będą fajnie na niebieskim tle wyglądać (IMHO oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!