Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wybór grafiki


Radekb351

Rekomendowane odpowiedzi

Soundwave - ja tam widzę różnicę 300 mHz :) Bez O/C. Ale do rzeczy.

 

Mimo, iż 256MB jest już DDR3, o większym taktowaniu, to i tak wybrałbym 512MB. Dlatego, że obsługuje więcej technologii, dlatego, że pamięci jest więcej, przez co jak Soundwave napisał, będzie ją obsługiwać szybciej, poza tym DDR3 dopiero stawia pierwsze kroki i jeszcze mu daleko do idealnej pamięci.

 

Chociaż prawda jest taka, że przy dobrej ilości pamięci RAM w swoim komputerze na obu tych grafikach pograsz z full detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż 256MB jest już DDR3, o większym taktowaniu, to i tak wybrałbym 512MB. Dlatego, że obsługuje więcej technologii, dlatego, że pamięci jest więcej, przez co jak Soundwave napisał, będzie ją obsługiwać szybciej, poza tym DDR3 dopiero stawia pierwsze kroki i jeszcze mu daleko do idealnej pamięci.

 

buhaha sory ale nie mogłem się powstrzymać od śmiechu,do rzeczy:

1.jakim cudem 512MB ramu obsługuje więcej technologii(co to w ogóle oznacza?pierwszy raz takie coś słyszę)chipy obu kart się identyczne tylko wielkość i rodzaj pamieci inne

2.pamięć 512MB jest wykorzystywana TYLKO w większych rozdzielczościach np.1600x1200

3.co?DDR3 stawia pierwsze kroki?buhaha już od dawna takie pamieci są stosowane w kartach graficznych przykładowo http://www.allegro.pl/item272219846_6600gt...ddr3_agpx8.html i tylko takie pamieci opłaca się kupować,więże się to z lepszą wydajnością względem starych DDR2

4."dlatego, że pamięci jest więcej, przez co jak Soundwave napisał, będzie ją obsługiwać szybciej" bzdura liczy się taktowanie pamieci to raz,dwa rodzaj pamieci i czas dostępu

 

wniosek?lepiej mieć mniej pamieci ale szybszej,niż więcej ale powolnej..poza tym na tej karcie i tak nie pograsz na większych rozdziałkach w nowsze gry(pomijajac nowości typu Crysis,Bioshock itp)niż 1024x więc 256MB jest w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, trochę się znam na tym i powiem ci że te karty są bardzo słabe,jak wybierasz to kup na allegro: http://www.allegro.pl/item273703280_7600gs...dvi_od_ss_.html

 

[ Dodano: 2007-11-24, 22:58 ]

albo to, ta karta to w porównaniu z pozostałymi to rakieta http://www.allegro.pl/item270148624_tani_p...gwarancja_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhaha sory ale nie mogłem się powstrzymać od śmiechu,do rzeczy:

1.jakim cudem 512MB ramu obsługuje więcej technologii(co to w ogóle oznacza?pierwszy raz takie coś słyszę)chipy obu kart się identyczne tylko wielkość i rodzaj pamieci inne

2.pamięć 512MB jest wykorzystywana TYLKO w większych rozdzielczościach np.1600x1200

3.co?DDR3 stawia pierwsze kroki?buhaha już od dawna takie pamieci są stosowane w kartach graficznych przykładowo http://www.allegro.pl/item272219846_6600gt...ddr3_agpx8.html i tylko takie pamieci opłaca się kupować,więże się to z lepszą wydajnością względem starych DDR2

4."dlatego, że pamięci jest więcej, przez co jak Soundwave napisał, będzie ją obsługiwać szybciej" bzdura liczy się taktowanie pamieci to raz,dwa rodzaj pamieci i czas dostępu

 

wniosek?lepiej mieć mniej pamieci ale szybszej,niż więcej ale powolnej..poza tym na tej karcie i tak nie pograsz na większych rozdziałkach w nowsze gry(pomijajac nowości typu Crysis,Bioshock itp)niż 1024x więc 256MB jest w sam raz

 

ad1. Nigdzie nie napisałem, że pamięć 512MB wykorzystuje więcej technologii, tylko karta ta podana, a to różnica.

ad.2. Dobre,naprawdę. Kto Ci takich rzeczy naopowiadał?

ad3. Jak widać, mam inne zdanie na ten temat. Powodzenia w wykorzystywaniu w 100 % DDR3

ad4. Radzę poczytać literaturę dotyczącą budowy procesora, pamięci RAM, a potem wypisywać teksty w stylu "bzdura".

 

A te swoje "śmiechy" to zachowaj dla kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Nigdzie nie napisałem, że pamięć 512MB wykorzystuje więcej technologii, tylko karta ta podana, a to różnica.

 

Jak nie napisałeś jak napisałeś. Chyba, że nie wiesz co piszesz. Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem co sam napisałeś.

Co do 512 MB w kartach klasy 7300/7600 GS/GT - to jest totalny bezsens. Co z tego, że do takiego STALKERa trzeba mnóstwo RAMu na karcie graf. jak karta tej klasy nie będzie w stanie przemielić tej ilości danych w rozsądnym tempie. Nie oszukujmy siebie ani innych, że na tego typu kartach da się pograć w nowości - to jest nie możliwe. Osobiście nie ładowałbym się w karty pokroju 7300/7600 GS/GT z 512MB RAM na pokładzie - lepiej różnicę zainwestuj w dodatkowy RAM do kompa lub piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe gościu nawet nie wie co pisze,żal

1.jakieś rozdwojenie jaźni?

2.akurat w moim przypadku nikt,sprzętem zajmuję się od dawna więc wiem to z praktyki,za to ty chyba playa czytasz czy inne pisemka dla nastolatków ze takie rewelacje wypisujesz

3.oj tam jasne że masz inne zdanie,jak to ktoś powiedział..nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne,żyj dalej w swoim świecie

4.heheh no ty faktycznie masz w małym paluszku literaturę fachową co widac po tych bzdurach jakie wypisujesz

 

tak naprawdę to teraz już wcale nie opłaca się rozbudowywać kompa pod socket A,to jest już zbyt wolna i ograniczona platforma,lepiej wymieć to na socket 939,podzespoły są taniutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!