Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chyba problem ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że akumulator robi się słaby (podczas rozruchu), a nie tak dawno był naładowany do pełna (akumulator prawie nowy).

Nie było żadnych informacji o problemach ładowania, ale po ostatniej jeździe i zaparkowaniu auto już nie odpaliło (akumulator był zbyt słaby)!

Naładowałem akumulator na full, auto zapaliło, ruszyłem i dojechałem na miejsce (trasa ok. 10 km). Po około 2 godzinach auto odpaliłem, i wtedy pojawiła się kontrolka ładowania akumularora i STOP. Po dodaniu gazu kontrolki zgasły i spokojnie dojechałem do chaty.

Ale niepokoi mnie ta sytuacja z rozładowaniem się akumulatora i zapaleniem kontrolki ładowania.

Pamiętam, że w grudniu też zapaliła się na moment kontrolka po wyjeżdzie z myjni, ale wtedu złożyłem to na karb mycia i wilgoci...

Teraz jednak obawiam się, że z ładowaniem jest coś nie tak. Obawiam się, że albo altek zaczyna kaprysić (186 kkm) albo moduł regulatora.

Może być i trywialna przyczyna, bo zauważyłem, że zacisk wyjściowy z altka wyglądaj jakby się przegrzewał (po korozji i kolorze).

Nie był co prawda obluzowany, ale spróbowałem go tymczasowo dokręcić (jeśkieś ćwierć obrotu poszło )

Mieliście może coś podobnego?

Czy to tylko problem styków (i mizernego ładowania z tym związanego) czy już myśleć o renowacji altka?

pozdrawiam:

JB64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że u mnie będzie jeszcze układ regulatora - od piątku auto było na postoju, a dzisiaj akumulator rozładowany całkowicie (więc domniemuję zwarcie/upływ przez regulator...)

pozdrawiam.

JB64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!