Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] Co myślicie o przeróbce z anglika ?


komin 1.9 dTi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz podobno nie można już rejestrować aut po przekładce. Dowiedz się w swoim urzędzie komunikacji. Widziałem już parę ogłoszeń osób które sprowadziły sobie anglika i sprzedawały go na części bo nie dało się go zarejestrować (nawet po przekładce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekladka to idiotyczny pomysl... auto bedzie sie prowadzoc jak tramwaj na starych szynach... gdybys chcial robic przekladke w skyline r32 to rozumiem, bo auto unikatowe i nigdy nie wychodzilo w 'europejskiej' wersji, ale megane... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów poprostu...Koleżanka kupiła właśnie taką Vectre po przekładce ( w takim niby profesjonalnym serwisie) i mało się nie zabiła kiedy na zakręcie kierownica przestała działać zero reakcji na kołach. I skutkiem tego był lekki dach ( w Vectrze dach szedł po masce i tylniej klapie bo to sedan był...) takze ja ie mam zaufania do takich akurat sprzętów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Chce zakupić drugiego scenica. Co myślicie o przekładce z anglika?? 2000 rok dTi . Da sie to wykonać?? Jeśli ktoś zna jakieś informacje, proszę się wypowiadać, temat się przyda!!

 

Witam,

 

miałem wątpliwą przyjemność widzieć kilku szczęśliwców z takimi autami !

 

jeżeli chcesz to zrobić "tak jak należy", to na pewno nie wyjdzie ci to taniej niż normalny zakup...

a dlaczego ?

pomyśl o takich rzeczach jak:

- TE WIDZIANE NA PIERWSZY RZUT OKA:

- konsola

- kierownica

- przełączniki kierunkowskazów i wycieraczek

- układ kierowniczy

- pedałki :mrgreen:

 

 

- TE NIEWIDZIANE:

- wlew paliwa

- sterowniki szyb elektrycznych (zawsze sa przy kierowcy) :mrgreen:

- regulacja wysokości fotela kierowcy (w niektórych modelach)

- otwieranie maski silnika (ha ha ha ! ciekawe, kto to przekłada !)

- sterownik centralnego zamka (w końcu zawsze jest w drzwiach kierowcy)

- regulacje wysokości świateł

- reflektory (powiedz mi kto myśli o tym, że jest różnica w reflektorach.... w końcu np jeden z nich musi oświetlać pobocze, a Twój angielski lewy będzie świecił komuś w oczy, a prawy nie oświetli pobocza).... ponoć nie jest to kwestia regulacji

 

..... i wiele innych rzeczy, o których nie wielu pamięta (ja też), a wychodzą w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kiedyś orientowałem w temacie - oglądałem Volvo V40 do przekładki i znawca tematu uświadomił mi kilka ważnych rzeczy:

- w przypadku tego auta cena anglika to różnica 5tys

- koszt przekładki ok 3 tys

- w aucie jest tyle elektroniki że już w niej samej zdarzają sie usterki trudne do namierzenia a w przypadku anglika dochodzą dodatkowe złączki. Szansa na to że coś bedzie nie tak 100%

- drążek skrzyni biegów i ręczny - nikt tego nie przekłada - a w tym aucie po przekładce to pasażerowi są bardziej poręczne

Efekt dla mnie - kupiłem meganke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Laguny ,te do 98 r. to sie niezle i tanio przerabia , Vectry i Mondea ( te przed face liftingiem ).

Sam kiedys myslalem o takim aucie ale zrezygnowalem ( mam rodzine ...) , pozatym kupno anglika , przeróbka , zarejestrowanie , przy takim wyborze jaki jest teraz .... ;-) .

Chociaz bylem na aukcji samochodowej pod Exeter , jakie auta, a jakie ceny ( az sie chce cos kupic ) :shock: i kilka grup kupujacych Polakow :?: , biora glownie francuzy i niemcy.

Jasli chodzi o Scenica to nie wiem czy to by bylo takie proste z ta przekladka , jakos niewiele jest tych aut na szrotach ( ale sie trafiaja ) . Ja pytalem goscia ze szrotu o czesci na taka przekladke , mowil ze jesli nie ma to tak w ok. 2 tygodnie by mi zalatwil caly komplet i dal namiary na ludzi ktorzy to robia .Za Lagune czy Vectre ( jakis rok temu ) , wychodzilo ok. 3- 3,5 tys. ( ze wszystkim , czesci i przerobka ) za Passata B5 ponad 5-6 tys.( 3 lata temu ponad 10 tys. ), no Passata to moze i by sie oplacilo przerobic , ale jak sie dowiedzialem ze trzeba wycinac otwory po lewej stronie ( kierownica , pedaly ... ) , przerabiac i sztukawac elektryke , odrazu przypomnial mi sie Polonez sasiada ( skladak ) jak sie spalil doszczetnie :shock:

... to kupilem Scenica "left hand drive" ( nie w Anglii ) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam. co do anglikow, a pamietacie panowie jakie auta jeszcze niedawno przyjezdzaly do polski na lawetach albo jakie rupcie ludzie robili w stodole po wypadku i jezdzili z poprzestawiamymi zawieszeniami ze cztery slady robily. nie twierdze ze angliki sa najlepsze ale sa takie auta jak niektore renowki czy xsara picasso ze nie trzeba nic wiercic czy spawac poniewaz sciane grodziowa maja symetryczna i sa "przystosowane" do tzw. przekladki. nie jestem pewien czy to te auta ale z megi nie powinno byc chyba wiekszych problemow. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w megance ktoś już o tym rozpisywał sie na forum w innym wątku. Generalnie po wszystkich dywagacjach i tak okaże sie że wszystkie koszty będą podobne do zakupu auta przystosowanego do ruchu prawostronnego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!