Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie megane cupe 1.6 k7m


dzyndz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam maly problem ze swoja megi a minowicie od ostatnich dni zaczela wiecej palic normalnie samochod spala srednio 9/ 9.5 litra w miescie ok kilku dni spalanie dochodzi nawet do 12 litrow w miescie nie wiem czym to moze byc spowodowane ostatnio wymienialem filtr powietrza swiece przewody wysokiego napiecia .Auto chodzi poprawnie nie ma skakajacych obrotow czasami ciezko odpala ,czy to moze byc wina termostatu ? lub przepustnica ,lub silniczek krokowy przeczyscic prosze o pomoc z gory dziekuje:)pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze byc uszkodzony termostat??

Temperaturka na wskazniku dochodzi mi do 2 kreski niekiedy minimalnie nawet ponad czy moze sie silnik nie dogrzewac i przez to duzo palic?? W sumie na to tez ma wplyw pogoda a nie jest teraz za ciekawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 12 litrow to za duzo dzis zatankowalem za 12 litrow i zrobilem 100i kontrolka zaczyna sie juz palic:(nie wiem co jest predzej zrobilem tak 130kmpo miescie bo z regoly tylko po miescie jezdze tez dziwne jest to ze niekiedy z rana nie odpali za pierwszym lub jak juz odpali to gosnie na pierwszym skrzyzowaniu tak chocby sie zalewal objaw trwa krutko i nie zawsze wystepuje

 

[ Dodano: 2007-11-25, 22:03 ]

wiesz chyba wymienie se sam termostat bo chcialem jutro pojechac na podlaczenie pod kapa ale wydaje mi sie ze nie wykarze tego ze termostat jest padniety

 

[ Dodano: 2007-11-25, 22:05 ]

dzieki za odpowiedz:) i dobra rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mierzysz spalanie:

 

1. zatankuj pod korek

2. przejedz większy dystans ponad 100km

3. znów zatankuj pod korek

 

to co wlałeś podziel przez liczbę przejechanych km, wynik pomnóż przez 100 i otrzymasz spalanie

 

jest to najprostszy sposób na miarodajny pomiar spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci w megankach te wskazniki nie sa dokladne ale takie rozwiazanie jest najleprze.Chociaz obliczylem sobie juz spalanie srednio palila mi caly czas 9.5 litra na 100kmteraz wlasnie sie tak zaczelo dziac.Co bys radzil pojechac podlaczyc go pod kapa wymienic termostat ??

 

[ Dodano: 2007-11-28, 20:59 ]

Witam ponownie wymienilem termostat niby nie ma zamiennikow i powiem ze spalanie sie zmniejszylo silnik na krutkich dystansach z rana gzies ok 10 km juz dogrzeaw sie odpowiednio wstaznik temperatury cieczy chlodzacej znajduje sie mniej wiecej w polowie a przed tem dochodzil w polowie do 2 kreski to bylo przyczyna zwiekszonego spalania bo sinlik nie dogrzewal sie i pracowal na ssaniu pozatym nawet cieplejsze powietrze z dmuchawy leci.Co do drugiego problem wystepujacego czasem gasniecia na zimnym silniku zaraz po odpaleniu to przeczyscilem silnik krokowy ta dysze oraz przepustnice lekko do srodka benzyna ekstrakcyjna jak narazie wszystko jest ok autko chodzi jak nalerzy pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!