Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

witam silniki w megan 2.0 16v


kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie posiadam megany ale clio 16s z tym że mam silniczek f7p czyli żeby wyjaśnić 1.8 16v zwane 16s. Chciał bym miec clio williamsa ale w polsce bardzo cięzko o taki model zwłaszcza z roku 94-96 lub poczatek 97 a za granicą ceny wachaja sie od 4 tys ejro i rosną jak szalone więc pomyslałem nad wsapem z megane cupe 2.0 16v o mocy 150 km i silniki f7r z tym że nie dokładnie ten sam motor co williamsie ale bardzo podobny róznica, chyba w willim były wieksze zawory czy cuś no ale pytanie! z tego co przeczytałem na waszym forum to kolega [shadow=darkblue:e35303927c]bronius [/shadow:e35303927c]ma duże pojecie o silnikach w meganach i nietylko więc zadam pyatnie

jakie były silniki w megane cupe 2.0 16v i w którym roku jakie wychodziły

chodzi mi też o megane f7r 710 czyli silniki 150 km bo podobno jest to jedyny silnik zblizony do williamsa gdzie jego moc jest pewna w którym roku były w produkcji

i linki do silników jakie to modele

http://moto.allegro.pl/item268807483_silnik_renault_2_0.html

i nr.2

http://moto.allegro.pl/item274427238_renau...r_2_0_16v_.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Willim głowica silnika była przede wszystkim inna :)

 

W megankach wsadzano na pewno 3 rodzaje silników 2.0 16v:

1) F7R w latach 96-99, moc 150km

2) F4R tzw. IDE z bezpośrednim wtryskiem, moc 140km 99-02

3) FSR koło roku 2002, moc 147km

 

Od strony mechanicznej nie będzie problemu z zamontowaniem tego silnika. Problemy pojawią się dopiero z elektroniką. Całkiem inne jest rozmieszczenie poszczególnych elementów elektronicznych, inne kostki itp. 2.0 F7R710 z meganki ma więcej czujników niż 1.8 F7R722. Ponadto sanki są identyczne i cala reszta bardzo zbliżona. Praktycznie musisz tylko przełożyć motor (skrzynie możesz mieć od 16ki) i wiązkę z kompem :)

 

 

Jest jeszcze taka opcja: z Megane F7R bierzesz blok + dół silnika + samą głowicę, resztę czyli kolektory, wtryskiwacze i osprzęt bierzesz z obecnego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc a z tym przekładaniem dna to słyszałem ale czy to jakos potem odpali bo niby blok tez 3a rozwiercać na tłoki od megana bo jak??

a alektronika zostaje czy jeszcze mapa wtrysków do wymiany czyli czip potocznie mówiąc??

 

a te silniki na allegro to są te 150 f7r??(wydaje mi się że te ale czekam na Twoje potwierdzenie) czy 3a sie dokładnie dowiadywać od kolesi bo nie pozna po fotce ja przynajmniej nie poznam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to po tabliczce dojść. Silnik od meganki łatwiej znaleźć niż do Williego. Odpalić odpali, ale będziesz musiał nowy program do kompa wgrać. Dodatkowo w Willim cały osprzęt był ciasniej upakowany niż w meganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

i ja odgrzeje temat ;p szybkie pytanie :) mam silnik k7m 90km i mam zamiar zmienić silnik na f7r 710, wiem wiem że trzeba zmienić instalacje itp. ale jak widzicie rozmieszczenie poduszek silnika i skrzyni biegów ? sanki do wymiany czy będą pasowały te z k7m ? a i jeszcze jedno k7m nie ma poduszki na górze silnika tam gdzie idzie pasek rozrządu a f7r ma i co teraz ;>

Silnik to koszt 1000zł

Skrzynia biegów ?

ECU ?

Przeguby ?

Sprężarka klimy nie potrzebna mam gdzieś nieszczelność i nawet nie bawie się w naprawianie klimatyzacji

 

Dodano: 25 sie 2011 - 15:59

poczytalem poszukałem i lepiej jest kupić auto z takim silnikiem ;[ albo rozbitka i zrobić przemianke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!