Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem Scenic I 1.9DCI 2000r


mawalach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opisze swoje przygody ;)

 

Mam scenica 1.9dci z 2000r wszystko pracowało ok od mometu jak rozleciał mi sie pasek wieloklinowy tzn urwała sie jego połowa ale nie cały.

Po tym nagle silnikiem bardziej było słychać wymieniłem pasek lecz dalej silnik głosniej pracował ale nic pozatym poważnego sie nie działo jeździł 7 dni zapalał od kopa, a tu nagle mam problem z odpaleniem samochodu, silnik cały skacze i nie chce odpalać? Powodem jest to ze w trakcie powolnej jazdy rozmawiałem przez tel i wrzuciłem przez przypadek 4 bieg, auto zamuliło i zgasło i już nie odpaliło, dopiero po 4godz jak samochód ostyłg zapalił i o dziwo silnik lepiej pracuje jest tak jak poprzednio, juz sie ucieszyłem ale tu nagle pojezdziłem moze 5 godzin odpalająć samochód i gasząć i w pewnym momecie juz go nie mogłem odpalić odczekałem jakieś 2godz i dalej nic, aż w pewnym momencie zaskoczył podjechałem do domu. Pod domem zgasiłem zapaliłem jeszcze raz zaskoczył zrobiłem tak z 6 razy za 7 już nie odpalił i znowu czekanie zauważyłem ze jak mam problem z odpaleniem to cały silnik szarpie a jak ostygnie lub odczekam troche to łagodnie próbuje odpalać juz nie szarpiąć co to możne być? jakaś podpowiedz gdzie szukac dziekuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie mawalach-od-3-dni-na-forum, te 3kropki to tylko sugesia a nie pewniak. Głośniejsza praca,szarpanie, temperatura i związany z nią kąt wtrysku dlatego może raz pali raz nie. Gdybyś więcej siedział na forum znał byś przypadki przestawienia rozrzady spowodowane rozstrzepieniem sie paska akcesorii w silnikach F9Q. Trzeba sprawdzić u mechanika a jeśli uważasz inaczej to może pomoże wróżbita Maciej. Dorzuć coś od siebie konstruktywnego i nie nabijaj pustych postów.

 

Dodano: 18 maj 2013 - 11:38

Diagnoza postawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!