Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zrób to sam: Zabudowa Bagażnika w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Dla chętnych z zacięciem do majsterkowania.

Najpierw wersja HARD, czyli podwyższamy podłogę.

 

Podłoga dolna to u mnie mdf 10mm, wysokość podpór to 8cm:

 

pimg1817lh3.jpg

 

pimg1818kq6.jpg

 

pimg1819wx2.jpg

 

pimg1820al0.jpg

 

Obijamy czarnym materiałem, przykręcamy rozdzielacze zasilania i wzmacniacze, przecięgamy kable przez przygotowane uprzednio otwory:

 

pimg1842zf9.jpg

 

pimg1833kw0.jpg

 

pimg1834qe6.jpg

 

pimg1835us5.jpg

 

pimg1836dn9.jpg

 

żeby było elegancko, należałoby jeszcze wywiercić dziury i puścić kable pod podłogą, aby nie plątały się na wierzchu.

Przydałaby się też jakaś katoda świecąca dla bajeru.

Mnie ten etap pracy dopiero czeka :)

 

 

Podłoga górna to z kolei sklejka 8mm.

Można zrobić ze sklejki lub mdf, przy czym lepiej jest dać materiał o grubości 10mm, a nie tylko 8. Zawiasy są wpuszczone w sklejkę (nie wystają), otwory są dla suba, którego jeszcze nie obfotografowałem (siedzi w tym miejscu, gdzie na fotkach jest zaślepka z czystego mdf)

 

pimg1829ew8.jpg

 

pimg1831vt7.jpg

 

pimg1845mp5.jpg

 

ppimg1840eu8.jpg

 

 

 

 

 

Wersja LIGHT

 

[ Dodano: 2007-12-04, 18:45 ]

 

Jeżeli mamy tylko jeden wzmacniacz, możemy pójść na łatwiznę i zamiast podwyższania podłogi zabudować jedynie boczek (w sumie można też zgłosić się do mnie, boczek z fotografii czeka na chętnego u mnie w szafie :) )

 

 

Najpierw model ze styropianu:

 

img1567cj4.jpg

 

Potem zabawa z mdf (sama stolarka, żadnych żywic ani szpachel):

 

img1571yn8.jpg

 

img1566am6.jpg

 

img1569lr2.jpg

 

Tutaj patent na mocowanie boczka i podpięcie masy bez wiercenia w blasze:

 

img1568xvr1.jpg

 

(całość trzyma się na tej jednej śrubie!)

 

Efekt końcowy etapu pierwszego:

 

img1572fu7.jpg

 

 

Dalej,

ścianka zaimpregnowana pokostem:

 

img15761xw0.jpg

 

Obijanie materialem (to białe "coś" to gąblka panelowa. Nalożyłem ją pod materiał, żeby zabudowa była milsza w dotyku):

 

img15771ym5.jpg

 

ścianka już obita:

 

img15781vh0.jpg

 

 

img15791ei5.jpg

 

I efekt końcowy:

 

img15811oy4.jpg

img15801gx5.jpg[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Materiał - tak, jak pisze Lewy.

Wiatraczki - sprzedałem auto, zanim je podłączyłem <ok>

Miała iść jedna żyła zasilania do przekaźnika, sygnał remote z radia wypuszczony do włącznika, a stamtąd jako sterowanie na przekaźnik.

No i potem z przekaźnika do wiatraczków <ok>

A konkretniej, każdy wiatraczek miał oddzielny włącznik ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś chce się bawić z kabelkami, to można zrobić cały panel sterujący z podświetlanymi na żądany kolor guzikami.

1 dawałby napięcie na całość, kolejne włączałyby pojedyńczo lub grupami wiatraczki, neony, diody itp, można by też pewnie zrobić przełączenie na czujnik klapy.

Do tego dorzucić jakiś panelik komputerowy z pomiarem temperatury i regulowaną płynnie prędkością wiatraków.

Coś właśnie takiego sobie zrobiłem - panel sterujący był już gotowy, no, ale auto się sprzedało <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neony daj pod klape

a wiatraki pod remote ale z włącznikiem, bo zależy jaki masz sprzęt, poprzednie wzmaki mi się grzały strasznie, jedynie wiatraki pomagały

ale nie wierze że koledze grissley, dls i steg się chociaż raz się wyłączył bez tych wiatraczków

dobry sprzęt <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było większego problemu z grzaniem, więc jak już zrobiłem w domu panel, to nie miałem potem większej motywacji żeby ganiać do garażu i go podłączać.

Zwłaszcza, że miejsce na panel zajęła mi zwrotka <ok>

 

Z tymi neonami to trzeba uważać, żeby wieś tuningu nie zrobić <ok>

U mnie miało być tylko lekki podświetlenie wzmaków i to wszystko ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!