Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatrzaśnięta pokrywa silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zerwała mi się linka otwierania klapy silnika,przy zamku.W każdym bądź razie rozbierałem uchwyt do otwierania klapy i tam linka jest cała.

Jak otworzyć klapę maski,zamek jest w jakiejś "kasetce".

Ja mam Scenica z 1998 DTI.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli posiadasz osłonę eco musisz ją zdemontować

2. jak już będziesz miał dostęp do przodu chłodnicy włóż rękę pod zderzak i kieruj ją na srodek tej tzw kasetki

3. jak dotkniesz kasetki poszukaj dziurki tam jest zapadka przesuń ją i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gg i nie wiem jak to obsłużyć :mrgreen: więc może jakiś inny sposób bym prosił.

Może na meila?

[email protected].

 

[ Dodano: 2007-12-06, 09:22 ]

Niestety w moim Scenicu jest blaszana kasetka a dostęp do niej od dołu jest praktycznie niemożliwy,mam klimę.

Mam wypchaną kratkę i mogę "namacać " kasetkę z wchodzącym pancerzem do niej i jakimś otworem od czoła i tyle.Przez otwór wyczuwalne jest jakieś elementy druciane(sprężyna?)ale to tyle niema żadnej dźwigienki.

Patrzyliśmy na parę Sceników wszystkie w benzynie i mają one inne zamki od klapy :-( jak i również Meganki.

Napiszę jeszcze raz parametry mojego auta ale dokładniej może:

1998r. 1,9DTI z klimatyzacją i jedną poduszką,obudowana od spodu na full i blaszaną osłoną zamka.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2007-12-06, 16:06 ]

No i otwarte :-? ale po wielu godzinach mordęgi :-/ .Tak jak pisałem mój scenic ma jakoś inaczej mocowany zamek,w metalowej kasetce przykręcony od wewnątrz blachy zamocowanej do belki- ramy nadwozia (jakoś tak w skrócie) W każdym bądź razie od spodu po zdjęciu osłon brak dostępu zasłaniała belka itp.no i ten profil blachy.Trzeba było wdusić obydwie kratki maskownicy chłodnicy i rozwiercić dwie nakrętki (13?) zamek poluzował się i pokazał swój środek no i dopiero można było pogrzebać śrubokrętem aż puścił :-D .

W serwisie Renault oczywiście potwierdziło się że mocowanie zamka jest nietypowe.Po zerwaniu linki przy zamku kaplica :) .Ale to wymyślili :mrgreen: :)

Dziękuję za próbę pomocy,pozdrawiam.

PS.no a ten opis dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!