Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zużyte sprzęgło - wymiana? (zdjęcia)


Szeryf94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z tej racji ze sprzęgło brało mi już na samym końcu i mocno szarpało przy ruszaniu postanowiłem ja wyciągnąć.

 

Myślałem ze tarcza i docisk będą bardziej zjechane, ale nie jest tak tragicznie jak myślałem.

Łożysko wyciskowe jak zakręcę palcem to trochę już huczy ale niestety muszę je zostawić bo nigdzie nie mogę znaleźć dobrego używanego łożyska, a nowego nie wdziałem, a jak już jest to drogie.

Przesyłam wam dokładne zdjęcia jak to u mnie wygląda te sprzęgło, i co o nim sadzicie.

Tarcza ma grubość 6,5mmm

 

Kupuje używane sprzęgło (docisk + tarcza) dlatego ze nie mam zamiaru wydawać na Valeo za 300-400zł gdyż mój samochód jest w kiepskim stanie i dużo nie pojeździ max 80tys km, a nowego sprzęgła za 200zł nie mam zamiaru wkładać.

 

No i mam już na oku używane Valeo (tarcza plus docisk) za 100zł. Tarcza o grubości 8mm. Lecz łożyska wyciskowego nie mogę znaleźć, ale jak na razie to nie huczy mi podczas pracy silnika, to je zostawię.

 

thumb_hosting_zdjec_1369757591__img_0339.jpg thumb_hosting_zdjec_1369757609__img_0340.jpg thumb_hosting_zdjec_1369757636__img_0341.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mi sprzęgło brało prawie przy końcu jak kupiłem auto myślałem że to wina sprzęgła wymieniłem na valeo o dziwo stare sprzęgło było jeszcze w dość dobrym stanie. Po wymianie na nowe sprzęgło (kompletne) sprzęgło dalej bierze wysoko. Przyczyny tego nie szukałem dalej i tak jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i coś czuję że i u mnie tak będzie, bo sprzęgło aż tak bardzo nie wygląda na zużyte. Wysprzegla normalnie tylko ze wysoko bierze i od razu szarpie przy ruszaniu, Jest to męczące w staniu w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może przyczyną jest samo regulator albo wyciągnięta linka sprzęgła i samo regulator nie daje już rady. Do takich wniosków doszyłem u siebie w aucie ale nie wymieniałem i auto przy ruszaniu mi nie szarpie tylko wysoko bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak napisze, jak narazie czekam na przesyłkę - zamówione części.

 

Dodano: 03 cze 2013 - 21:26

Witam,

Dziś przyszły części.

Tarcza jak i docisk faktycznie sa w ładnym stanie, prawdopodobnie samochód był z niemiec z szrotu.

wszystko do kupy złożyliśmy i sprzęgło chodzi elegancko: pedał lekko chodzi i dobrze, płynnie się rusza - dobrze wysprzegla, nie ma takiego skoku mocnego.

Bierze prawie tak jak powinno być, od połowy, ale myślę ze linka jest rozciągnięta przez stary twardy docisk. Ale różnica jest bardzo odczuwalna :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!