Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault MEGANE 1.9 dCi, planowany zakup ! Duży przebieg ?


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich !!

 

Jestem tu nowy i od razu zaczynam od pierwszego tematu.

 

Planuje w tym tygodniu zakup Renault Megane II z 2003 roku z silnikiem 1.9 Dci (120km)

Wszystko pięknie i cacy ale przebieg wydaje się ogromny... 140,000 Km.

 

Auto miało wymienianą turbinę ( miesiąc temu) na co jest dowód zakupu oraz gwarancja 24 miesiące. Auto posiada książkę serwisową prowadzoną do końca.

 

Stan auta wskazuje na idealny w środku czysty nie poobcierany na zewnątrz bez rys czy wgnieceń.

 

 

Proszę doradźcie mi co mam zrobić ? Czy kupić auto z takim przebiegiem ? Jakie czynności ewentualnie zrobić przy zakupie oprócz wizyty w salonie Renault ?

 

 

 

Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni, jestem posiadaczem kolejnej zabawki ze stajni Renault - a mianowicie Renault Megane CC z 2005 z przelotem 168tyś - samochód sprowadzony z Belgii, dosyć dokładnie sprawdzony w ASO. Miałem okazje jeździć nim w wakacje przy przebiegu 163 tyś. i dlatego się skusiłem. Wracając do tematu, z mojego doświadczenia takie przebiegi na tych samochodach nie robią najmniejszego wrażenia, o ile stan techniczny jest dobry, samochód jest bezwypadkowy ( bez kolizyjny czy jak to zwał) i fakt ten jest zweryfikowany przez ASO lub jakąś inna opiniotwórczą organizacje a walory estetyczne odpowiadają, a i cena odpowiadania. to popieram taki zakup.

 

- w czasie przeglądu w ASO radzę poinformować o chęci za nabycia pojazdu i poprosić o wycenę kosztów napraw ( robocizna i części ) gdyż kontrola jest dokładniejsza, panowie potrafią wyzaleść brak zaślepki gniazdka elektrycznego w kufrze, a i w większości wypadków koszt tego pierwszego przeglądu jest wtedy troszkę tańszy :mrgreen: ( 140 + vat - a 110 Brutto )

 

PS. doświadczenia

Twingo rok 98 - kup 11,5kk aktualnie 123kk

Scenik I rok 99 - kup 88kk aktualnie 173kk

Espace IV rok 2003 - kup 140kk aktualnie 206kk

Scenik II rok 2004 - kup 132kk aktualnie 185kk

Megane CC rok 2005 - kup 168kk - zobaczymy

wszystkie renówki serwisuje w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi aut kolegi Radhoma obrazują dobrze typowe rzeczywiste przebiegi aut w takim wieku, szczególnie, jeżeli są z silnikiem diesla. Nikt nie kupuje auto z dieslem po to aby jeździć 10 tysięcy kilometrów rocznie. Moja Megi w momencie kupienia (czerwiec tego roku) miała podobno 78 tysięcy, teraz podobno 92 tysiące. Moim zdaniem do tego powinienem doliczyć 40-50 tysięcy. I co? I uważam, że było warto. Nawet jeżeli licznik jest cofnięty.

 

Przed zakupem sprawdź dokładnie auto, ja tego nie zrobiłem ze względu na brak czasu i.. miałem trochę szczęścia, bo musiałem wymienić poza typowymi rzeczami (rozrząd, trochę zawieszenia) zwijacz poduszki i silniczek wycieraczek. Uważam, że szczęścia, bo wtryski czy turbina to jest poważniejszy problem. Jeżeli auto ma książkę serwisową to podjedź do serwisu i zapytaj o auto, powinni coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoim autem przejechane 248tkmi szczerze,kupilbym jeszcze raz,prawie zero problemow.

Wszystko pięknie i cacy ale przebieg wydaje się ogromny... 140,000 Km
sadze,ze to nie sa zadne kilometry.Jak ktos mi mowi,ze kupil 5 letniego diesla i ma przejechane 60tkm,to przytakuje,ale nie wierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfenstein: prędzej z ASO, nie liczyłbym, że przez telefon. Podjedź do nich jak wiesz które i spróbuj pogadać, nie sądzę, żeby w ogóle oficjalnie mogli udzielać takich informacji. Dlatego upieram się przy kontakcie osobistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!