Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cewki zapłonowe ?


Skorpioniks

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Słuchajcie moja Megi już przyprawia mnie o nerwice. A chodzi o to już wam piszę. Byłem u mecha oczywiście mechaniki są różne no ale, mówię panie obroty falują wymieniałem to i to, on spoko zobaczy , popatrzyli i dalej obroty falują. Ale ogólniej wymieniane było " silniczek krokowy, czujnik powietrza- ten co idzie od filtra powietrza, czyszczona przepustnica, wymieniane świece, wymieniane kable, wymieniane bezpieczniki które idą obok akumulatora- rozleciały się w ręce. przepatrzone były kable elektryczne, hmm.... i cuś się poprawiło bo gdy daje na luz megi już nie faluję, ale na postoju dzieją się dziwne rzeczy. Co jakiś czas jest zafalowanie obrotami.

 

Ale dziś zobaczyłem pewną niejasność a mianowicie. Gdy włączę np światełka+ radyjko i na przykład wcisnę oba guziki od podnoszenia szyb dzieję się o tak

 

 

 

Co dziwne gdy włączę klimatyzację obroty się podnoszą to normalne. Ale silnik chodzi równo i już nie faluję nic a nic. Dlatego moje pytanie brzmi, czy to może być przez cewki zapłonowe????. Nie wiem bo się nie znam ale gdy klime się włączy to silnik dostaje więcej prądu tak?? to może wtedy jakoś cewka omija przebicie i dlatego silnik chodzi OK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We w tych wtyczkach była źle przemyślana uszczelka która chroniła przed wilgocią itp... Co za tym idzie często dochodzi do śniedzenia gnicia itp.. ona jest rozbieralna odkręcasz śrubkę z góry i delikatnie rozginasz boki schodzi bez problemu... 2 sprawa jak z masą silnika i akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wtyczkę dziś sobie zobaczę. Na spokojnie odkręcę , co do masy wcześniej o tym czytałem ale, w którym miejscu ona jest?? Naprawdę jestem zielony w tym temacie. Proszę pomóżcie bo nie daję już rady.

 

Ta masa to kabelek taki spłaszczony, przykręcony po lewej stronie silnika stojąc od przodu tak?

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest przykręcony do głowicy silnika i ściany grodziowej silnika bardzo często z latami lubi przegnić lub konkretnie zaśniedzieć nowa plecionka kosztuje ok 20zł tej długości, drugą masę masz z - na akumulatorze do nadkola auta tam podobne cuda się dzieją i trzeba wymienić z tym że taka plecionka kosztuje 10zł... Sprawdź też masę cewek.

 

Łap rozpiskę mas(mogą się delikatnie różnić z powodu że opis pochodzi z najbogatszej wersji wyposażenia):

post-20686-0-15038600-1371065985_thumb.jpg

MF - masa lampy prawej i pompy paliwa

MG/MZ - masa lewej lampy i podgrzewanej tylnej szyby

MT/MJ/MJ/MK - masa wyposażenia elektrycznego we wnętrzu

ML - masa akumulatora

MH - masa cewek (powinna być poniżej/powyżej masy silnika)

NA - masa silnika

MB i MA - masa lewej lampy i masa prawej pampy

ME - masa abs'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!