Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sonda Lambda


Kruciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

A ja mam pytanie uścislające :-D

 

Czy jezeli jest problem z sonda i rośnie spalanie, to nie powinno ono rosną i na LPG i na benzynce?

Czy tez może się tak zdarzyć, że benzyna bez zmian, a LPG więcej idzie.

 

Ja mam odwrotne wrażenie, z moich pobierznych wyliczeń wychodzi mi czasem, że LPG bierze mi tylko 0,5 l wiecej na 100 km niż benzyny, i że to jej (benz.) bierze mi za dużo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak zaczyna padać sonda (opóźnia sie jej działanie) to auto zaczyna brać więcej benzyny, a kiedy sonda już padnie to szybko odczuwa sie ten fakt na kieszeni.

Ale z tego co pamiętam i to gdzieś z naszego forum to są instalacje (możliwe że chodziło o wszystkie) które dane z sondy pobierają tylko i wyłacznie przy kalibracji a nie w czasie normalnej eksploatacji - nie dam sobie za to głowy uciąć ale top było jakoś tak. :-D co by oznaczało że nie ma wpływu na spalanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a odpowiedź na główne pytanie jak sprawdzić że sonda lambda jest do d... bo gazu jak czytam bierze mi zdecydowanie za dużo. Samemu to można sprawdzić czy sonda jest dobra czy może inny czynnik wpływa na wysokie spalanie. Odrazu powiem że niwiem ile mi benzyny pali bo od kiedy mam gaz to raz na miesiąc tankuje raptem za 20 zł i niesprawdzam spalania benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy samej w sobie nie zabardzo możesz sprawdzić. Możesz jedynie sprawdzić i ocenić jej działanie. Wystarczy do tego zwykły wskazówkowy woltomierz. Cyfrowy nię nie nadaje. Jest za wolny. Podpinasz woltomierz pomiędzy sygnałowy kabel sondy a masę. Sprawdź dla pewności na benzynie. Wskazówka ma wahać sie pomiędzy 0-1V. Odczyt ma się ciągle zmieniać. Tak samo na obrotach jałowych jak i wyższych. Na wyższych obrotach wahania będą szybsze. Jeśli tak sonda pracuje to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!