Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gaśnie i brak mocy


robaczek_p

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak zaczynając od początku mam scenica 1 2,0 8v rok 98 benzyna +gaz!

Problem mam taki ze silni delikatnie drży ale trzyma obroty na biegu jałowym w czasie jazdy gaz w podłogę i nic prawie żadnej reakcji szczególnie na biegu 4 i 5 auto ma ciężko osiągnąć 130km/h !przy jeździe np. 100km/h nacisnę sprzęgło auto zgaśnie jak i na pb i lpg!

W aucie padły cewki i od tego się zaczeło cewni wymienione, świece, kable, coś jest lepiej ale jeszcze nie to co było w serwisie renaulta stwierdzili ze prawdopodobnie sterownik silnika sterownik wymieniony efektu brak! Pan od lpg wpinjąc się w komputer od instalacji powiedział mi ze jest bardzo wysokie ciśnienie w kolektorze dolotowym! I ze cały czas jest zalewany silnik PB! I w czym tkwi problem dodam ze luzy w zaworach były sprawdzane nie jest książkowy ale jest ciśnienie sprężania też tylko ze jednemu mechanikowi wyszło 12 bar a drugiemu 8! Ale jest po równo na wszystkich cylindrach! W serwisie podobno podmieniane były wszystkie czujniki i nie dało to rezultatu! Po wpięciu z komputer brak jakichkolwiek błędów! Co jest grane to prosty silnik a niby wszystko wspaniale a nie chodzi? ;) ;)

 

Dodano: 01 sie 2013 - 07:35

A co jeszcze mi sie przypomniało gazownik powiedział ze czas wtrysku benzyny jest taki jak w 3litrowym aucie i caly czas go zalewa fakt ze czyć zwłaszcza na zimnym silniku benzyne z wydechu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wtyczka wypięta auto zgasło węzyk oki ale kupie na szrocie map sensor i założę go i sprawdze czy będzie gasł

 

Dodano: 15 sie 2013 - 12:56

okazało się ze prawdopodobnie są wypalone zawory albo gniazda i robi się pod ciśnienie w kolektorze ssącym wtedy map je odczytuje i daje zadurzą dawkę paliwa i go zalewa! Moje pytanie jest takie jakie są koszty zrobienia głowicy?moze ktoś robił i czy wykonalne jest samemu?

Edytowane przez robaczek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!