Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak przyśpieszenia, mocy, falujące obroty. Coś czego nie było


mati1491

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkownikow forum.

Szukam takiego tematu już od 3 miesięcy i nie mogę znaleść.

Problem w tym że moja renia dziwnie się zachowuje, podczas jazdy lub na postoju jakby spadała moc silnika.

Nie wiem jak to opisać w postoju obroty falują i ciężko reaguje na dodawanie gazu.

Podczas jazdy nagle zaczyna zwalniać i czasami gaśnie jak puszcze gaz i wcisnę sprzęgło.

Samochód zamula się, jedynym rozwiazaniem jest wciśnięcie buta w podłogę.

Po takim zabiegu czuć mocne szarpnięcie i na chwilę moc wraca a po chwili znów się coś dzieje i znów muli.

Znowu muszę wciskać gaz w podłogę.

Nie mogę nawet autem ruszyć na 1 biegu. Tylko laczek.

Mam filmik nagrany o co chodzi spróbuje opisać w filmiku co ja robię a co robi auto.

Pytanie czy można wrzucać linki do youtube?

 

Dodano: 20 sie 2013 - 16:08

filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=J2II9VX_rIs

 

cześci które wymieniłem:

Silnik krokowy

Cewka zaplonu 1 4 i cewka 2 3

Kable

Świece

Czyszczenie przepustnicy

Wymiana filtra powietrza

Pompa paliwa nie była wymieniana.

Filtr paliwa wymieniłem jakoś 3 tys. kilometrów temu. Pompa paliwa jest sprawna bo słychać że pracuje bez przerw.

 

Silnik 1.6e K7M A 702

Rok 1998

Edytowane przez mati1491
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanei czy mozna wrzucac linki do youtube?

Tak, można. Można nawet zamieszczać filmiki YouTube bezpośrednio w poście. Należy wpisać:

[youtube]link do filmu[/youtube]

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie proszę o pomoc bo autem codziennie jeżdze do pracy i do sklepu a mieszkam troche na uboczu

 

Dodano: 21 sie 2013 - 20:36

mam pytanie może ktoś wie.

Wlaśnie przypomnialem sobie ze kiedyś jechałem autem taty gdy walnał rozrząd i bardzo podobnie to wygląda u mnie jakby własnie walnął pasek ale wraca do normalnego stanu po depnięciu gazu. Czy to może być wałek rozrządu który już jest do wymiany?

Zaznaczam że mechanik kiedyś przy wymianie uszczelki głowicy powiedział ze walek jest "zjechany" nie wiem co to do konca znaczy, niedlugo znów wymieniam uszczelkę głowicy, zobaczę wtedy jak ten walek wygląda.

 

Dodano: 23 sie 2013 - 00:19

Dzisiaj zdarzyło się coś strasznego.

Postanowiłem że będe trzymał obroty w jednym miejscu jak tak opadaja i zobaczę co się stanie.

Otóz z przepustnicy słychać było jakby popiardywanie/strzały.

Sprawdziłem chyba wszystkie wężyki związane z powietrzem ale nic nie znalazłem co by było popsute.

Podczas przejażdzki dziś megi zgasla ale juz nie odpaliła.

Nie wiem co robić mieszkam na zadupiu za przeproszeniem i za granicą i potrzebuje auto żeby chociażby pojechać do sklepu po ziemniaki.

Edytowane przez mati1491
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jedź z nim do mechanika, na komputer i niech Ci go zdiagnozują - przynajmniej będzie jakiś punkt zaczepienia.

Wydaje mi się że po prostu nie dostaje wystarczającej ilości paliwa i przygasa - dla tego też musisz trzymać gaz non-stop, lecz mogę się też mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na komputerze.

Podłączenie komputera kosztowało mnie 500 NOK co wychodzi około 250 zł

 

Komputer wykrył niestety nic a mechanik powiedział że może wydech zapchany a może to przepustnica sie zacina że nie wie by musiał pogrzebać.

Ja niestety do norweskich mechaników zaufania nie mam więc auta mu nie zostawie.

Kiedyś na przeglądzie miałem problem ze spalaniem, wykryli usterke w tym śmiesznym "warsztaciku" brak wkładu w katalizatorze ok powiedziałem nowy miał kosztowac 2500 zł to już powiedziałem że dziękuje.

Stary zamiast w profesjonalny sposób (była to strumienica jak sie okazało) sprawdzić czy cos tam jest to wzięli fleksa i rozcieli na samym środku wielką dziure.

Co by było jakby ten wkład tam był?

 

Dla tego pomocy szukam na forum a nie u "mechaników" jak sie zwą te norweskie gamonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za warsztat podpięcie kompa to koszt ok 50 zł i najlepiej przeskanować auto clipem to najlepszy program do renault niektóre programy nie dają rady

na twoim miejscu pojechał bym do innego mechanika i najpierw spytał o koszt sprawdzenia auta na komputerze objawy w twoim aucie wskazują na uszkodzenie koła zmiennych faz rozrządu ale najpierw komp bo przyczyn może być wiele

Regulamin pkt.

5.6 - interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi

Zwracaj uwagę na znaki przestankowe - w obecnej formie to jest masło maślane. Nowe zdanie piszemy wielką literą. - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!