Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria prędkosciomierza i obrotomierza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Wziąłem się za reanimacje mojej reni i został mi ostatni problem. Mianowicie nie działa obrotomierz, a prędkościomierz pokazuje prędkość od 40 km/h. Gdy rurze wskazówka wskakuje na 40. Problem zaczął się wcześniej. Od dłuższego czasu wariowały mi wskazówki. Głównie na wybojach albo jak jechałem z górki. W czasie jazdy wskazówki (obrotomierza i prędkościomierza) albo spadały na zero równocześnie i podnosiły się (przy okazji kasując tripa) albo wariowały skakając po całym zegarze. Wczoraj wjeżdżając na objazd (dziury) wskazówki zaczęła skakać. zgasiłem silnik ponieważ nawet wjeżdżając na prosty asfalt dalej skakały po całym zegarze. Po odpaleniu obrotomierz już nie działał a prędkościomierz pokazuje od 40 km/h. Zauważyłem, że gdy mocno przygazuje to obrotomierz lekko się podniesie na 1000 obrotów.

 

Proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny. Zastanawiam się czy samemu się za to brać czy może zostawić problem elektromechanikowi.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem

-

 

Pomogło ucięcie masy przy końcówce wtyczki do impulsatora i puszczenie tej masy w inne miejsce, ale szkoda ciąć kabel na pierwszym rzucie(chyba, że Ci nie przeszkadzają przecięte i izolowane kable w razie czego)

Zastanawia mnie tylko resetowanie się przebiegu - to by mogło znaczyć, że problem może leżeć jeszcze gdzieś indziej i by trzeba szukać zwarcia odcinkami, a to mozolna robota i ciężko zacząć. (np do deski jest kilka mas, każda może powodować zakłócenia na zegarach)

Więcej opcji (np. kostka obok akumulatora) znajdziesz w innych tematach, bo jest ich multum.

Do żadnych papudraków nie ma co dawać, poprzedni właściciel dał do mechanika z tym i

1. wymienił impulsator i nie włożył do końca, co spowodowało, że do skrzyni naleciało pełno syfu, a to dodatkowo zablokowało włącznik światła wstecznego/wycieraczki z tyłu

2. zrobił straszny śmietnik w okablowaniu

3. Narobił bigosu, a ja wcześniej z elektryką żadnego związku nie miałem i to naprawiłem, a ten dziad stwierdził, że to ślimak w skrzyni biegów nie działa :P

Próbować samemu! Zawsze jakieś doświadczenie na przyszłość. "Fachowiec" w ostateczności, a do tego znany i polecany. Tematy na forum bardzo dobrze wyczerpują temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :( dzis jak wróce z pracy biore się za robote ;) Jak uda mi sie coś zrobić to dam znać. Pozdrawiam

 

Potraktowanie przystkich łaczeń kontaktem pomogło. dzięki ;)

Edytowane przez ins666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!