Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia biegow


WickeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie sprzęgła w skrzyni renault laguna I 16,16v(valeo) pojawiły się dziwne odgłosy:

-na zimnym po odpaleniu pojawia sie dzwięk taki jakby chropotanie jakby piasek byl w środku i tarło coś(jak wcisne sprzęgło jest cisza,puszczam chropotanie wraca) po rozgrzaniu problem za każdym razem znika i przestaje chropotac nie ma tego efektu już.

- na 5 biegu zawsze gwizda...tylko na tym biegu.

-przy ruszaniu z 1 biegu jakieś dzwine przeskakiwanie slychac jakby o 2 zęby czy jakoś tak na wstecznym jest to samo tylko różnica jest taka ze strzeli-przeskoczy raz.

 

Poprostu jakieś jaja. Z ta skrzynia mam ciagle problem a tam już zostalo wszystko wymienione a ciągle coś!Zaczyna mnie to irytowac.

Pomysły? Może olej ale olej jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest nowe. Czy dobrze założone cięzko mi powiedziec bo to nie ja zakładałem ale osoba która ogólnie się takimi rzeczami zajmuje. Jeszcze jest taka sugestia ze strony znajomego że może byc zły olej w skrzyni i powoduje tarcie na zimnyma dopiero napiera właściwości jak sie rozgrzeje. Wiem że jest tm półsyntetyk ale nie jest to olej elfa. Może miec to znaczenie?

 

Dodano: 09 paź 2013 - 12:28

zamykam temat:) zostałem poprostu oszukany....olej może i był ale był jakiś stary(czarny) i do tego zeszło z niego tylko litr oleju gdzie powinno byc 3,5litra to pokazuje że nawet znajomy mechanik potrafi zrobic w balona. Skwitował tylko to tak że to niemożliwe że byl olej do pełna i że może gdzieś wyciekł a skrzynia sucha i zero wycieków.Dramat. A to dziwne przeskakiwanie (klik klik) to okazało się ze poduszka środkowa od skrzyni ma lekki luz i jest do wymiany i jak ją nosi to sie lekko obija:)

Edytowane przez WickeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!