Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bateria w Lapku.


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mam nowego lapka którego wożę w megance w której niebawem będzie internet - to taki wstęp żeby nie było że temat nie trzyma się meganek. I mam z tym czymś właśnie pytanie. Bo w chwili obecnej lapek leży u mnie w domu i rzadko jeździ. I jest non stop podpięty do zasilacza. I zastanawiam się jak to wpłynie na baterię. Gdzieś przeczytałem żeby ją wyjąć naładowaną do ok 40%, to wyjąłem. Czy jest sens bawić się z tą baterią i ją wyjmować? Czy to prawda że szybciej padnie jak będzie w kompie?

 

 

Pisze tutaj bo na forum meganki są poważni ludzie. A na tych forach komputerowch ludzie piszą żeby podłączać baterię do diod led i rozładowywać i potem formatować i takie tam pierd... że aż mnie skręca.

 

Pozdrowienia... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bateria jest w lapie non stop i jej nie wyciągam...tylko jak pracuje na lapie to na baterii gdy ona się wyczerpie podpinam zasilanie...jak bateria jest naładowana to znowu odpinam zasilanie tak aby komp chodził tylko na bateriach...i tak w kółko i problemów nie mam a mam lapa już 1 rok (bateria trzyma ok 3h).- ponoć żle jest właśnie jak korzystasz z lapa ciągle na zasilaniu wtedy nateria szybko pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry artykuł, ale...

 

Użytkuję swojego laptopa już 1,5 roku - ASUS A6JA, praktycznie cały czas na zasilaniu, z baterią w środku. Czasem, np w barku na uczelni, albo gdzieś, gdzie muszę szybko coś zrobić i nie mam czasu na podpinanie się pod gniazdko - używam baterii. I muszę powiedzieć, że tak drastycznie jej użytkowość nie spadła. Aktualnie wytrzymuje ona około 3h (w standardzie office), z czego jak kupiłem wytrzymywała 3,5h. Także utraciłem przez te 1,5 roku jakieś 0,5h wytrzymałości baterii.

 

To też zależy od specyfikacji tego, jak kto użytkuje komputer. Mi np nie widzi się po przyjściu z pracy albo z uczelni odpinać baterii, gdy pracuję na kompie w domu (używam tylko laptopa - jako desktop replacement), bo po prostu jestem w tej kwestii leniwy - nie chce mi się. Sporadycznie korzystam z baterii, bo tam gdzie chodzę są wszędzie gniazdka, więć raczej nie będzie takiej sytuacji, że pojadę gdzieś i gniazdka nie będzie i będę ZMUSZONY korzystać z baterii cały czas. Dlatego - olewam to po prostu. Baterie nie są drogie, za 3 lata, gdy ta bateria będzie się miała już ku końcowi zapewne zmienię już laptopa na nowego, więc i tak mi to będzie "zwisać".

 

Także Hadson - zależy jak będziesz swój komputer użytkować. - wtedy podejmij decyzję, czy opłaca się wyjmować tą baterię za każdym razem, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne baterie już nie są wrażliwe na działanie na zasilaczu non-stop. W moim poprzednim Fujitsu-Siemens bateria wytrzymała 2 lata, po czym działała w dalszym ciągu tyle że zamiast orginalnych 2 godzin pozostało 40 minut. Laptopa sprzedałem i kupiłem najtańszego Acera w sklepie stworzonym przez idiotów ( :-D ) za 1500 pln i dołożyłem ramu za 80 pln - bateria trzyma ponad dwie godziny. Zobaczymy ile pociągnie - chociaż to i tak jest laptop na rok :mrgreen:

 

Dodam, że mój ojciec ma w dalszym ciągu starego laptopa z P3 1000 Mhz gdzie ciągłe ładowanie owszem załatwiło baterie. Ale to jest laptop generacyjnie 5 lat starszy.

 

Jeżeli Hadson masz nowego laptopa jak piszesz, to daruj sobie te cyrki z wyjmowaniem baterii. Moim zdaniem oczywiście :mrgreen:

 

Edit: Hadson, będziesz montował jakiś wyświetlacz 7-calowy i podłączał to lapsa ukrytego w schowku może? Bo to jest wtedy dopiero porządne hi-fi :) Szczerze mówiąc to przymierzam się do czegoś takiego. Ktoś tutaj na forum ma schowane lepsze radio pod atrapą tuner-list :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nikogo nie namawiam do robienia tak czy inaczej. Nie mam lapka, ciężko mi coś powiedzieć od strony praktycznej. Padło pytanie, pamiętałem o tym artykule więc wrzuciłem sznurka. Niech każdy robi w zgodzie z własnym sumieniem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja bateria niedawno mnie zaskoczyla (Toshiba Sat. P25). Jest na zasilaczu od 3 lat, ostatnio poszedlem gdzies z lapkiem bez zasilacza - po 15 minutach naladowanie spadlo do 4% i w tym stanie utrzymywalo sie jakies 30-40 minut, a potem w 5 spadlo do zera i sie wylaczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł zrobienia jakiegoś programowego włączania i wyłączania "bakterii". Albo jakiś buttonik na klawiaturze. Uprościłoby to sprawę i ograniczyło zużycie "bakterii".

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!