Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane nie kręci nie odpala, wina biały przewód.


EasyMan

Rekomendowane odpowiedzi

Megane nie odpala rozrusznik nie kręci, patrze forum, sprawdzam, wina ten biały przewód przy rozruszniku na wzbudniku czy czymś takim, poruszałem zaczął się kręcić ale ciężko. O to moje pytanie jak zalecacie to naprawić wystarczy odpiąć ten biały przewód, czy go się da bo nie chce nic urwać czy trzeba wyjąć cały rozrusznik, czy jak? Z góry dziękuje za pomoc.

 

Rozrusznik nie dawał o znaku życia, w ogóle nic, poruszałem tym złączem na zdjęciu wtedy zaczął kręcić ale dość leniwie, na forum pisali że to może być wina braku styku tego białego przewodu, i nie wiem czy moge go wyjąć czy on jest tam jakoś zabezpieczony, żeby nic nie uszkodzić.

thumb_hosting_zdjec_1385816281__dsc00930.jpg

 

Dobra, udało się, trzeba wyciągnąć i przepsikać WD-40, i działa, ale ten biały mocno siedzi.

Edytowane przez EasyMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały przewód podaje + na elektromagnes by rozrusznik mógł zazębić na wieńcu i zakręcić rozrusznikiem (poczytaj o elektromagnesie) zdarza się że nasuwka gnije i nie ma przejścia ja rozwiązałem to trochę inaczej, wyciąłem rozrusznik do końcówki przylutowałem kawałek przewodu 6mm2 (ok 40cm) całość owinąłem przewodem i oblutowałem go ponownie następnie przesmarowałem to miejsce smarem miedzianym i naciąłem koszulkę termokurczliwą przewód zakończyłem zwykłym konektorem 4,8mm i to samo na przewodzie biały nałożyłem na nie oprawki do oprawek wcisnąłem smar miedziany połączyłem i do 2 lat żadnego problemu z odpaleniem.

Przy okazji oczyściłem końcówki oczkowe które podają stałe 12V na rozrusznik.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdemontuj rozrusznik i ściągaj tylny dekiel ponieważ z twojego opisu można wywnioskować to że mogą się kończyć szczotki w rozruszniku . A Uważaj jak będziesz ściągać dekiel ponieważ pod nim jest szczotko-trzymacz przykryty dosyć luźno przykrytym izolatorem i sprężynki lubią czasem wyskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!