Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silniczek krokowy Megane 1.6 8 V


jonjak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

w mojej megi mam założona instalacje gazowa z silniczkiem krokowym.Moje pytanie brzmi czy silniczek krokowy który jest założony przy przepustnicy rowniez działa jak samochod chodzi na gazie??Czy tylko ten ktory jest założony na przewodzie od gazu??Bo cos mi ostatnio obroty szaleja na benzynie i na gazie byłem na regulacji gazu wszystko idealnie poustawiane tylko te obroty na luzie skacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zwykła niestety ale to nie ja zakładałem ja bym sie nie zastanawiał czy dac 1500zł czy 2400zł

 

[ Dodano: 2008-03-25, 16:10 ]

u mnie to sie okazało ze to nie silniczek tylko czujnik położenia przepustnicy jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

żeby nie zakładać nowego tematu to sie podkleje... czy silniczek krokowy jest konieczny??

 

Dzisiaj byłem na wymianie filtra gazu i przeglądzie zapobiegawczym w mojej Megance, którą mam od tygodnia. Filtr był w dobrym stanie ale sworzeń był zasyfiony i zapieczony wiec go wyczyścili. Dziwili się że w moim aucie nie ma silniczka krokowego (był ale ktoś go zdemontował bo kabelek wisi) i proponowali żeby go założyć co przełoży się na lepsze przyspieszenie (nie narzekam obecnie żeby auto źle przyspieszało nawet bym powiedział że jest bardzo dynamiczne) i obniży spalanie (tez nie narzekam - 8l gazu w trasie, miasto obecnie testuje), oczywiście poszła propozycja założenia tego silniczka - koszt samego silniczka 180 zł.

Instalacja zwykła Elpigaz, jak narazie nie narzekam na nią w żadnym aspekcie poza jednym strzałem spowodowanym złymi świecami które wymienione i problem znikł.

 

Pytanie wiec czy warto pakować te 180 zł w ten krokowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że moja Meganka syfa nie ma wiec leczyć jej nie trzeba, wszystko chodzi jak należy, przyspieszenie jest bardzo dobre, spalanie również też dlatego mnie zdziwiło ze mi to proponują, z tego co wiem to krokowy odpowiada za bieg jałowy więc tym bardziej po jaka cholere i jaki on ma mieć wpływ na spalanie czy przyspieszenie.

 

a o kwocie juz nie wspomne, kojarzyłem że do Seicento, którego miałem jeszcze 2 tyg. temu krokowy kosztował 50 zł, to 180 zł które rzucili jeszcze bardziej mnie zniechęciło

 

wniosek - póki co daruje sobie tego krokowego... no chyba że mnie ktoś subiektywnie przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą chorobą, to tylko taki skrót myslowy :)

Silniczek krokowy LPG nie reguluje tylko biegu jałowego. Mylisz pojęcia. Tobie chcieli wstawić silniczek na wężu gazowym, a nie ten od biegu jałowego. Pewnie poprzedniemu właścicielowi gazownik nie mogąc wyregulować mieszanki wywalił silniczek i wstawił śrubkę, bo zawsze to łatwiej pokręcić zaworkiem niż grzebać w komputerze. Efekt taki sam, czyli żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!