Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc przy wyborze auta-prosze o rade


Human Resources

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem umiescic ten temat w kategorii zakup megane/scenic porady, ale watek ten nie dotyczy meganek, wiec zdecydowalem sie o umieszczenie tego postu w tym miejscu.

Prosze o porade dot. wyboru samochodu, gdyz z dnia na dzien swiadomosc zakupu nowego auta chodzi mi po glowie. Rozpatruje ta decyzje w interwale jednego (poltora) roku, ale pierwsze przymiarki i zalozenia powinienem poczynic niebawem.

Auto powinno byc/miec;

-ok 2 lat

-silnik diesla

-pochodzioc z sementu B/C

-miec 5 drzwi (najlepiej ultimate htb, albo kombi)

-nie mam uprzedzen jezeli chodzi o kraj pochodzenia (moze byc koreanskie)

-kwestia ceny jest do przemyslenia

 

Auto powinno stanowic wszechstronna baze do szybkiego i w miare ekonomicznego w uzytkowaniu autka, ktore potem zostanie poddane 'tuningowi', przy jednoczesnym zachowaniu w miare rozsadnych kosztow uzytkowania (diesel). Poprzez 'tuning' rozumiem chip (mod jednostki sterujacej), nastepnie wymiana IC (chlodnica), a nastepstwem tego bedzie sprzeglo spiekowe. Chce uzyskac ok 180km i 350nm.

Poczatkowo zastanawialem sie nad kupnem skody fabii RS, ale auto jest u nas w kraju dosyc egzotyczne, a ewentualne egzemplarze nosza slady 'dzwona'. Alternatywa jest ibiza (1,9 tdi, 130km), myslalem tez o lacetti 2,0 (120km). czy ktos z forumowiczow ma jakies inne propozycje, albo doswiadczenia dot, uzytkowania ww modeli??

pozdrawiam i licze na Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za rok czy poltora mozna juz pomyslec...tymbardziej ze koreance nie trzymaja wartosci, wiec spadek ceny bedzie tym wiekszy......ale nie wydaje mi sie ze latwo bedzie znalesc ceed w takiej wersji na sprzedaz po roku czy dwoch..swoja droga pro ceed wystepuje tylko jak 3D, ale warto sie zastanowic nad 5D....boje sie ze dwu litrowy diesel bedzie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja, ale za bardzo rzuca sie w oczy.....preferuje tansze (slabsze auto) o bardziej 'standardowym' wygladzie + ww mody na silniku. Zreszta ciezko bedzie znalesc dobrze utrzymane auto w rozsadnej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole nie rzucac cyframi, wszystko bedzie zalezec od auta..jak sie znajdzie cos fajnego, wartego wiekszej sumy $ to sie dorzuci pare grosza :?:

cupra nie rzuca sie w oczy
chodzi mi raczej o cos takiego co bedzie 'sleeperem' . Wole jezdzic fabia rs w przypadku ktorej zwykly laik sie nie pozna po nieco serszym bodykicie ze to seryjnie ma 130km + kolejne 50 po modach i sie moze niemilo zdziwic :?: seat za bardzo jest znany ze sportowej charakterystyki aut i mocnych, uturbionych silnikow (benzyna i diesel) spod znaku VW a skoda to auto dla emerytow :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie racje że zawias i hamulce są wzmocnione ale z drugiej strony silniki vw 130 KM 115KM i inne tego typu oprócz 110 KM i 90 KM mają pompowtryskiwacze które mają to do siebie że lubią się zepsuć z powodu złej ropy. Human Resources, jeśli nie jesteś pewny pochodzenia auta i przebiegu to lepiej odpuścić taką wersję (koszt jednego pompowtrysku ok 2k zł) i poszukać zadbanej 110 KM dużo wytrzymalszy silnik i bardzo podatny na wszelki tuning. Zastanów się też nad seatem Leonem środek jest dużo lepszy niż w ibizie i auto większe a w cenie nie ma aż tak kolosalnej różnicy. Wersja z silnikiem ARL 150 KM po wirusie zamiata asfalt. Pozdro! :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie pomyliło. Pompowtryski lecą tak samo jak CR od złej ropy. Przy 90 i 110 KM jest pompa wtryskowa i nie ma tego problemu możesz jeździć na oranżadzie za 50 gr. Mój znajomy kupił passata 130 KM na razie nic mu się nie dzieje bo tankuje na statoilu ale drugi musiał wymienić i niestety kasa popłynęła tysiącami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leona, A3
trudno znalesc cos ciekawego i zadbanego, zreszta te auta za bardzo rzucaja sie w oczy..

patrzylem ostatnio na punto jtd 1,9 130km ....niestety talko wersje 3D :-/ ale warto pomyslec. ma ktos z Was jakies doswiadczenia z dieslami w Fiatach, albo po prostu z 'tymi' wloskimi wozidelkami?? ja niestety nie jestem zupdatowany jezeli chodzi o fiata..ostatni z ktorym mialem do czynienia to Uno mojej matki w 1995 roku :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!