Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głowica 1.9TD


pawulon5

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w warsztacie od 98 roku stał silnik od Renault 19 1.9TD. W silniku tym pękł blok i był spawany i za jedną robotą został wykonany remont kapitalny głowicy, nowe tłoki, szlif wału razem z nowymi panewkami. Silnik po tym zabiegu chodził pięknie do czasu aż przyszły upały. Spaw puścił i znowu wywalało płyn z chłodnicy. Renówka trochę stała aż trafił się inny prawie nowy silnik i ten stary stał w zapomnieniu kilkanaście lat aż do nie dawna gdy zacząłem robić porządki. Chciałem całość wywalić na złom ale po zdjęciu głowicy jak zobaczyłem jak wygląda to pomyślałem że grzech by był taką głowicę wyrzucać.

 

I teraz mam do was pytanie czy ta głowica pasuje do jakiejś Meganki albo Scenica? Bo Meganek i Sceników jeździ więcej niż 19 i jest większa szansa że ktoś kupi.

 

zdjęcia tej głowicy

 

thumb_hosting_zdjec_1391898845__dsc_0497.jpg thumb_hosting_zdjec_1391898885__dsc_0490.jpg thumb_hosting_zdjec_1391898914__dsc_0491.jpg thumb_hosting_zdjec_1391898942__dsc_0492.jpg thumb_hosting_zdjec_1391898968__dsc_0493.jpg thumb_hosting_zdjec_1391898998__dsc_0495.jpg thumb_hosting_zdjec_1391899024__dsc_0496.jpg

 

Jak widać jest prawie nowa ma przejechane maksymalnie 2tyś km.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pasuje. Jak nie do Scenica to do Megane oraz Clio ;) Nie jest niestety nowa. Widać, że była regenerowana. Widać wżery na jednym z cylindrów (koło zaworów i gniazda wtrysku) Jaka cena za głowicę <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nie jest nowa ale po regeneracji kompletnej(planowanie, nowe zawory, szklanki, uszczelniacze, gniazda). Jedyne co jej brakuje to nakrętek do tego dekielka u góry. Tylko jedna się uchowała.

 

Jak ktoś jest zainteresowany kupnem to z ceną się na pewno dogadamy. Gratis dorzucam do tego 3 prawie nowe świece żarowe, wał po szlifie z panewkami i nowymi tłokami(chyba jeszcze mam pompę olejową). Części są w naprawdę dobrym stanie bo na nich od remontu było maksymalnie 2 tyś km przejechane

Edytowane przez pawulon5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!