Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów


robi76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam uszkodzoną skrzynię biegów w moim sceniku 1.9dti 97r i mam odnośnie tego pytanie czy będzie pasowała skrzynia biegów od megane 1.9 ale zwykły diesel? wiem że będzie inne przełożenie ale czy jest takie samo sprzęgło i czy półosie pasują bo różnica w cenie jest taka że do dti wołają od 700 wzwyż a do diesla mam na oku za 200.Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, podepnę się do tematu bo mam podobny problem.

Mam Scenica 1998 rok 1,9 dTi (JA0N) 98 KM

Zaczeło się tak: Odkąd mam tego Scenica to przy ruszaniu lub jeździe na pierwszym biegu jedynka wyskakiwała około 3/10 razy. Kiedyś jeszcze na zgaszonym silniku chciałem zmienić bieg z 1 na 2 to się coś zablokowało i nie chciało wejść na dwójkę ale jakoś poszło. Wczoraj wracam z bierunia i spod bloku wyjeżdżam na wstecznym sie zablokowało koła stanęły w miejscu i znowu się zablokowała skrzynia. Jakoś ruszyłem. Jadąc już ulicą słyszę jakieś dziwne szuranie czegoś metalowego po czym ucichło. I sytuacja sie powtórzyła kilka razy aż było coraz głośniej. Nagle już słyszę coraz głośniejsze jakby jakiś łańcuch się obijał o coś w silniku. I nagle podczas jazdy słyszę "zerwanie jakiegoś łańcucha", koła staneły w miejscu, pisk, koła zablokowane nie da się ruszyć auta. Olej się wylał. Po tym zdarzeniu auto odpalało, podczas wciągania na lawetę też. Jak mi na lawetę wciągali to jeszcze próbował gościu odpalić znowu ale już nie dało rady. Akumulator sprawny bo szyby i cała elektryka działa bo kręci akumulator ale nie chce odpalić, nie wiem czy coś przy wciąganiu zepsuli.

I teraz moje pytanie czy ktoś miał podobny problem, jaki może być koszt używanej skrzyni biegów z wymianą i o co może być przyczyną że nie chce odpalić.

Wstępna diagnoza jak powiedziałem mechanikowi, "pewnie mechanizm różnicowy, skrzynia do wymiany". Ale chciałem tu zasięgnąć porady bo jestem zdesperowany. Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mechanizm różnicowy, skrzynia do wymiany

na 100% Koszt to ok 1000zł, wszystko zależy za ile kupisz skrzynkę, olej, no i robocizna. Skrzynek do diesla trochę jest, raczej z tym nie będzie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!