Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek nie zamyka pokrywy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam trochę inny problem wyciągnąłem ostatnio akumulator do ładowania i zamknąłem drzwi normalnie i bagażnik kluczykiem następnego dnia wsadziłem akumulator i okazało się ze centralny zamyka drzwi a bagażnik muszę teraz kluczykiem zamykać co może być nie tak jak to zrobić zęby centralny działał na drzwi oraz klapę bagażnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
u mnie też po pewnym czasie korzystania z centralnego zamka przestał zamykać siłownik klapy. To znaczy zamek był otwierany ale się nie zamykał. Więc rozebrałem i oczom ukazało się wypięte cięgno siłownika od przycisku. Najprawdopodobniej było to spowodowane że miałem wciśnięty przycisk klapy i dodatkowo chciałem otworzyć zamek i wtedy cięgno nie miało za co się zaczepić i się wypięło. Na zdjęciu należy patrzeć na główkę siłownika.

 

Jeżeli słychać KLIK a zamek nie działa to na 2000% padło ciegienko łaczące zamek z mechanizmem. Na zdjęciu to ten drucik wpięty w plastik a sam PLASTKI często lubi poękać :mrgreen:

Można to naprawić samemu !!

Misisz wymontować zamek i dogiąć z drutu najpepsza jest elektroda do spawania cięgienko i założyć.

Sam tak zrobiłem i dizał już prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem z centralem zamka-bagaznika.koszt naprawy ustreki w salonie renualt wynosil 60zl.ale sam doszedlem co i jak...nie dalem serwisowi zarobic hihi w zamku jest podkladka okragla,ktora trzeba uniesc wyzej i centralny bagaznika dziala miodzio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam! (Renault Megane Coupe 2001 1.4 v16)

 

Wygrzebałem ten temat i postąpiłem zgodnie z kilkoma zaleceniami dotyczącymi tego problemu,lecz nie pomogło. ALE znalazłem w bagażniku taki kabel:

 

zdjcie0028z.jpg

 

Czy jeśli go podłączę (nie mam pojęcia gdzie) to możliwe że centralny zamek zacznie zamykać bagażnik? Bo jak na razie to boczne drzwi się zamykają a bagażnik ciągle otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy wygląda jakby wtyczka do lampki bagażnika, ale 2 czarne przewody jakaś rzeźba?

Ten drugi to przewód uziemiający ale od czego?

Trzeci nie mam pojęcia.

 

Na twoim miejscu postarałbym się dostać do zamka w klapie bagażnika musiałbyś rozebrać plastiki i zweryfikować czy w ogóle silnik działa jeśli tak to czy dochodzi do niego zasilanie.

 

Silnik wygląda tak jak na tej aukcji ale równie dobrze można założyć podróbę za 10 zł...

http://allegro.pl/silownik-bagaznika-centr...1450180628.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!