Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimmering do wału korbowego


Megan92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Sprawa wygląda następująco:

Auto u mechanika 3 razy z tą samą sprawą... Wyciek oleju silnikowego od strony skrzyni. Jakie są wymiary zimmeringu do wału korbowego o strony skrzyni?

Bo mechanik wywalił stary zimmering który został wymieniony za pierwszym razem(chciałem wszystkie części ktore wymienił, żeby oddał ale tego nie zrobił). Mechanik za drugim razem też nie podołał zadaniu. Za trzecim razem u mechanika samochodem zajmował się mój dziadek i stwierdził, że trzeci zimmering za 80zł luźno wchodzi w swoje miejsce. Tak powinno być? Dlatego pytam się o wymiary jakie powinny być tego zimmeringu. Drugi powód jaki może być wycieku oleju to rysa na wale(zdanie mechanika)w miejscu styknięcia zimmeringu i wału.Dziadek nie widzi żadnej rysy.

 

P.S.

Mechanicy zalali slinik płynem chłodniczym i powiedzieli "Sam się odpowietrzy", mama dojechała do domu z pod maski dym leci, płyn po otworzeniu zbiornika bulgoli i czy pojawienie się czarnego oleju w zbiorniku płynu chłodniczego(kilka kropelek) może odrazu mówić o uszczelce pod głowicą?

 

Bo jeśli tak to ja nie mam słów...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nie odpowietrzy raczej. Po to zrobili odpowietrznik na przewodzie od termostatu. Jeżeli był zapowietrzony i się zagotował to mogła pójść uszczelka pod głowicą niestety. Co do zimmeringa to powinien ciasno wchodzić w blok i ładnie przylegać do wału. Ciekawe skąd rysa :?: pewnie wyciągali nie umiejętnie zimmering i uszkodzili wał. Co do zimmeringa to może ten pasować ale trzeba dopytać http://allegro.pl/uszczelniacz-walu-98x110x8-5-renault-megane-1-6-i4271069438.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę go odpowietrzał osobiście w poniedziałek. Teraz jak narazie stoi autko. :( 98 mm wewnatrz, 110mm zewnątrz średnice i 8,5 mm grubość. Dobrze myśle? Trzeba sprawdzić jaka jest średnica wału. Ma może zdjęcie jak wygląda zimmering na tm wale? Bo na własne oczy nigdy tego miejsca nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!