Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie RX4 1.9 dci ciśnienie oleju


pauliosss

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalanie RX4 1.9 dci:

ostatnio zmieniłem olej, kupiłem w biedronce elfa 10w40 był w promocji, po wymianie późno gasla kontrolka szczególnie rano lub po dłuższym kilku godzinnym postoju. Zmieniłem ponownie zaraz na valvoline 10w i teraz krócej swieci rano, ale popatrzcie sami na zalaczonym filmie. Odpał poranny, nie za długo ona swieci? Kiedyś gasla z ruszeniem rozrusznika. Dodam że jak zgasze i ponownie odpalam, to gaśnie od razu. Głośniej też silnik pracuje i turbo bardziej syczy podczas jazdy. Czy to zbieg okoliczności czy to po tym oleju? Zrobiłem na tym z biedry około 2000 km. Nie ruszać tego czy może o pompie olejowej pomyśleć? :unsure:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu 10w?

To powinno jeździć na 5w bez problemu. Moja "była" do 185tys km jeździła na 5w i nic się nie działo, przy tym przebiegu została sprzedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiem, że powinno chociaż w oryginalnej instrukcji producent również dopuszcza 10W do tego pierwszego DCI

Druga sprawa, znalazłem książkę serwisową gdzie za granicą od początku do końca jeździł na 5W, ale oczywiście polak od razu musiał zalać pół... Dodatkowo zauważyłem że przebieg był cofnięty, bo ma mniej niż w 2010r sądząc po rocznych tam u żabojadów około 50tys cofnął polaczek. Nie wiem czy był raz zalany 10w czy kilka, bo jakby raz to bym zalał pełny, ale jak kilka to się zastanawiam, tym bardziej że od początku zakupu rano po odpaleniu jak ruszam dosyć głośno pracuje jakby w głowicy, potem już nie. Tak się zastanawiam czy na sprzedaż nie było coś dolane do oliwy typu mr. Dr.

 

Dodano: 08 lis 2014 - 22:15

Winny był filtr olejowy, zmieniłem zaraz ponownie olej i filtr, wszystko wróciło do normy :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!