Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie mogę uruchomić silnika


Szpula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Scenic 99 1.6 16v. Wczoraj żona jeździła i normalnie zapalał.

Dziś rano chciałem zobaczyć przez okno jak odjeżdża do pracy, ale nie odjechała :)

Po otwarciu drzwi kierowcy jeszcze coś wkładała do bagażnika. Było jeszcze ciemno, więc zauważyłem że raz mrugnęły awaryjne (tak jak przy otwieraniu auta). Potem wsiadła i próbowała zapalić, ale silnik nawet nie jęknął. Pojechała do pracy autobusem.

Teraz ja próbowałem go zapalić, myślałem że po kilku godzinach minie mu foch.

Niestety. Akumulator zdrowy, kręci jak szalony, a silnik nic. Po otwarciu samochodu miga kontrolka immobilizera, po włączeniu zapłonu po chwili gaśnie (tak jak było do tej pory) ale uruchomić się nie da.

Od czego powinienem zacząć? Czy zajrzeć w jakieś magiczne miejsce o którym nie wiem, czy od razu na hol i do warsztatu pod komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik uderzeniowy do sprawdzenia.

Czy to jest ten czerwony przycisk w głębi pod maską po prawej stronie? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale Renię żona dostała tydzień temu od ojca. To nasz pierwszy francuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy go wcisnąć

Nie "wyskoczył". Był w prawidłowej pozycji.

Jutro jestem już umówiony do warsztatu.

Dam znać o efektach.

 

Dziękuję za pomoc.

 

Dodano: 16 paź 2014 - 17:30

Auto już jeździ.

Immobiliser się zbuntował. Z niewiadomych przyczyn nie chciał żebym uruchomił samochód.

Holowanie do warsztatu, komputer, diagnoza, uruchomienie auta, 50zł i po godzinie powrót do domu.

Mechanik powiedział że może się to już nigdy nie wydarzyć, ale również usterka może się nasilać. Wtedy ominięcie immo to koszt ok 200zł.

Wróciłem do domu o własnych siłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!