Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje od silnika


marcinati

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.Miesiac temu przygladałem się waszej rozmowie ponieważ miałem ten sam problem w megance mojej zony również wchodziła w duze wibracje i buczenie przy obrotach 2500 niezaleznie od predkosci nawet na biegu jałowym.Przez przypadek odkryłem może to wydac wam sie głupie ale dokreciłem wszystkie śróby mocujace skrzynie biegów z silnikiem.Każda poszła o około 1-2 obroty.Buczenie znikło.Wcześniej rózwniez odwiedziłem wielu mechaników(Nie wymienników-Bo szczeże mówiac mechaników w naszym kraju pozostało niewielu) Wszyscy rozkładali ręce.W moim przypadku ta pierdoła nie dawała mi spać rok czasu a teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki kolego za trop ale cewki ,świece ,oraz poduszki silnika są ok ,a silnik jak drżał tak drży ,niema mocy inie idzie ujechać :-( Pozdrawiam i proszę o inny trop w celu rozwiązania problemu '

 

[ Dodano: 2009-04-08, 22:57 ]

Wie ktoś gdzie jest filtr paliwa w scenicu 1.4?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SCENIC 98; 1.6e; 140.000 tys. Co do puków stkuków w silniku to mam prośbę o podpowiedz co może być ich przyczyną kiedy stoje na luzie. Jest to takie stukanie, że pierw myślałem że to maska sie niedomyka. Dziś jednak po raz drugi do tego stukania (które często kończyło sie po przejechaniu około hmm 5km) dołączyły się straszne wibracje, az myślałem że silnik wyskoczy mi spod maski :shock: . Musiałem ze stachu wyłączyć silnik i po włączeniu pojawiło sie to jeszcze raz i potem juz było cały dzien okej. Dodam, że jakiś czas temu podczas jazdy około 100 km/h silnik na ułamek sekundy jakby przerywał ... tak jak byscie na chwile zdjeli nogę z pedału gazu. Przychodzi Wam coś do głowy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mineło już troche czasu i niestety problemu nie udało mi się usunac, ale mam juz wymienione wszystkie poduszki pod silnikiem (sasic), caly wydech, nowe kompletne sprzęgło (valeo ), więc stawiam ze to panewki wyjechane lub wytarty wałek lub krzywki zreszta moze byc wiele przyczyn, przy okazji udało mi sie sporo poczytac o silnikach K7M 702 i niestety nie sa to trwałe silniki, wiec juz nie dokładam do tego silnika i wymieniam na inny taki sam bo SWAP na 2.0 8v (trwalszy motor) to za duzo zabawy, trzeba tylko upatrzec pewny silnik, kupic i wymienic <ok> taniej niz remont starego to pewne. Ale jeszcze zainteresowała mnie jedna wypowiedz odnosnie srob w skrzyni. sprawdze to u siebie :mrgreen: I przypominam ze moj problem to buczenie w zakresie obrotów od 2500 do 3200 w chwili obecnej. Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze super cicho nie jest ale, jest w granicach akceptowalnych. Poprostu w tamtym przedziale obrotów robi sie taki rezonans uciazliwy. Wyraznie czuc go na drazku zmiany biegów, pedałach i kierownicy. Napewno powyzej tych obrotów tego nie ma jadac 120 km/h naprawde fajnie sie jedzie oczywiscie na 5 biuegu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zbyt miękka poduszka = przy zmianie obciążenia silnik będzie żył swoim życiem i latał we wszystkie strony bo poduszka nie będzie w stanie wytłumić jego ruchu

 

pomyśl nad sasiciem jeśli jeszcze możesz - ze wszystkich jakie miałem to te były najlepsze (poza oryginałami z ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie Sasic to ja mam, i to na nich ten silnik tak strasznie drga. Bylem w zakladzie gdzi specjalizują się w marce Reanult od 19 lat i własne powiedzial mi ze taki poduszki marki HUTCHINSON powinny byc wkladane do Renault. Zresztą podobno Sasic pcha w opakowania co sie tylko da, no i o to są efeky :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!