Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[megi I ph II] gdzie są oryginalne zwrotnice


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jak w temacie, szukałem ale nie znalazłem więc piszę

 

czy ktoś się orientuje gdzie znajdują się oryginalne zwrotnice głośników w megi I ph II ? podejrzewam, że pewnie trzeba zdjąć górę deski rozdzielczej, no ale to tylko podejrzenia, a zabierając się za wymianę głośników wolałbym wiedzieć na pewno coby na tym zimnie nie szukać.

pozdrowienia i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kutwa znaczy że wysokotonowe od niskotonowych nie są w żaden sposób rozdzielone...cholera niezły zonk, no dobra to pytanie z innej beczki w którym miejscu łączy się instalacja wysoko i niskotonowych, cobym se tam założył zwrotnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, nie no oki, właściwie to i tak chcę je wywalić bo już kupiłem komplecik ze zwrotnicami, więc właściwie to jedynie potrzebuję się dowiedzieć w którym miejscu się rozchodzi przewód od radia na wysoko i niskotonowe, bo po prostu tam założę zwrotnicę i po zawodach. Przynajmniej tak sobie kombinuje, bo nie ma to aż takiej mocy żeby zmieniać oryginalne przewody na takie o większej średnicy, a cała wymiana spowodowana jest tym, że oryginalne głośniki chyba się skończyły bo trzeszczą jak za dużo basów jest.

 

bronius, tak jakoś podejrzewałem, że górę deski trzeba demontować, ale te plastiki to już mnie zmartwiły, bo wychodzi na to, że będę musiał poczekać aż się cieplej zrobi...chociaż na pocieszenie to i tak jest to, że zdecydowanie łatwiej się to wszystko demontuje w megi niż np. w clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mówisz, że dół deski to tylko 2 czy tam 3 torxy...hmmm no to pikuś w takim razie. W sumie to właśnie mnie naszło, że niby nie muszę zakładać zwrotnic, no ale skoro już są to szkoda nie założyć, bo jednak wrażenia dzwiękowe ze zwrotnicami lepsze niż bez, żeby się tylko szybko cieplej zrobiło, bo zaczyna mnie dobijać to charczenie basów...heh w każdym razie dzięki za pomoc, info i dobre mobilizujące słowo :( :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to clarion (nie pamiętam modelu) coś koło 55W, a głośniki to helixy dark blue (coś tam, coś tam), podobno jak się do tego zestawu założy zwrotnice to już słychać, ale szczerze mówiąc mało się znam na audio a samochodzie...bardziej na domowym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zabieram do zmiany głośników. Na razie wożę je w bagażniku.

Zakupiłem sobie ten zestaw:

http://www.monacor.pl/catalogue-product.ph...amp;SubKtg=1039

W przypadku tego zestawiku zdecydowanie słychać różnicę ze zwrotnicami, tym bardziej, że jest na nich regulacja natężenia tweeterów.

 

P.S. Gdyby ktoś reflektował na sprzęt marki Carpower - zapraszam. Ceny dla forumowiczów niższe... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!