Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc !!!! Zakup pierwszego samochodu


sushi333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Czytając tematy, posty sporo rzeczy się dowiedziałem ale nie koniecznie ułatwiło mi to sprawę, wręcz przeciwnie, namieszało mi bardziej..... czasami wolałbym być takim mega laikiem i liczyc na farta. OK powracając do sedna zamierzam kupić mój pierwszy samochód i jak każdy chciałbym żeby to był dobry wybór. Po licznych rozważaniach padło na meganke :( Znalazłem fajne ogłoszenie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4482686 zainteresowało mnie bardzo, ale..... no właśnie to ogłoszenie pojawiło sie kolejny raz, jak dzwoniłem do gościa kilka dni temu to niby było już sprzedane :-? a tu widze ze znowu sie pojawiło, to może zastanawiać dlaczego?? Wydaje mi sie ze cena jest OK, wyposażenie rownież, troszke przebieg duży (ale moze sie myle) i właśnie to co jest napisane "wymieniony został rozrząd (przejechane 9 tyś) olej, świece (przejechane 2 tyś)". Odnosząc sie do artukułu jaki jest zamieszczony tutaj na forum to chyba nikt nie wymienia takich rzeczy kiedy chce sprzedać autko.....

W ogóle co sądzicie, jakie macie spostrzeżenia co do tego ogłoszenia.....Jak sie ma sprawa klimy w tych megankach, warto szukać jakby co innych egzemplarzy pod tym kierunkiem ??? I ten gaz założony w 2006 roku troszke dawno :-/ tak mi sie wydaje.

Licze na fachowe odpowiedzi.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widać że na pewno coś było robione z przednim zderzakiem (brak dokładki, malowane zaślepki na halogeny), ale jeszcze jedno mnie zastanawia taka wypasiona wersja a nie ma halogenów hm???Coś nie tak....

 

Pozdrawiam

 

Sł@w

 

[ Dodano: 2008-02-24, 12:54 ]

Aha jeszcze jedno, lusterko od strony kierowcy ma inną obudowę od wersji po lifcie (inaczej pomalowane), niż lusterko od strony pasażera, sprawdziłbym po wypadkowość auta bo takie drobnostki mogą już o czymś świadczyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co znaczy "powypadkowy" ja swoją megi przywaliłem raz w barierkę, słupek wbił się na 1/5 (może lekko przesadziłem) maski aż rejestracja sie zawinęła :( zbita lampa, i takie tam.. zderzak jeszcze kilka razy lekko oberwał także też chyba już czas na nowy bo tu już nie ma co sklejać :-> czy moje auto jest "powypadkowe" ? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza "Wymieniony został rozrząd" co powoduje że trzeba go wymienic, tzn ze to autko bylo mocno eksploatowane.... Boje sie ze moze to byc jakas mina, ze trzeba bedzie sporo kaski jeszcze w niego wlozyc. Z reguly jest tak ze jak sie cos nowego wlozy to stare czesci tego nie wytrzymuja i sypią sie nastepne. Jak to jest z tym rozrzadem, moze on miec na cos mocno wplyw ??? Pytam sie bo zupelnie nie znam sie na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sushi333, autko jak tak patrzę jest w wersji RT czyli powinny być te halogeny z racji że w polce kupiony i przy tej wersji halogeny były, ale weźcie pod uwagę że kradną te cudeńka więc może dlatego ich nie ma lub była stłuczka i nie wstawili, patrząc na kierownicę i przełącznik świateł one były, ale czy to jest wielki problem ogólnie furka wygląda okiej, a we wnętrzu uszkodzony wyświetlacz radia koszt naprawy do 50zł zakup innego sprawnego 100zł, ta czerwona skóra na kierownicy świadczy albo o estecie chcącym upiększyć furkę pod kolor lub o bardzo sportowym zacięciu użytkownika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za te cenne uwagi.... Jestem pełen podziwu że takie drobnostki jestescie w stanie zauważyć.

Jeszcze jedna sprawa, co do zainstalowanego gazu. Przeczytałem pare tematów na tym forum co do gazu i wniosek jest jeden, że jednak warto kupić na samej benzynce i samemu zaintalować gazik.... jeśli jednak zdecydowałbym sie na kupno tego autka lub jakiegos innego już z zainstalowanym gazem to na co warto zwrócić uwage, co należy sprawdzić, o co spytać się sprzedającego aby uzyskać jak najwiecej informacji o zużyciu silnika, zeby wiecie przydusić gościa, zeby dać mu odczuć że sie orientuje w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... jeśli mi się kiedyś zdarzy, że będę miał przetarty zderzak albo błotnik... to uważam taki samochód nadal za bezwypadkowy... i myślę, że prawie każdy się ze mną zgodzi. Każda kolizja, w której został przesunięty silnik albo oberwał próg i dach to dla mnie już wypadek. Ogólnie rzecz biorąc ważne, żeby nie był "naciągany"... bo Lagun, z których po wypadku się już tylko dało "ulepić" Megankę lub Clio za dużo jeździ po naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sushi333, co do gazu pytaj o to kiedy i jakie obsługi były robione w tym aucie jaka instalacja, kiedy wymieniano świece kable, filtry gazu, powietrza, to są istotne elementy czy była wymieniana membrama parownika, sprzedający powinien ci dać dokumenty świadczące o zamontowaniu instalacji czyli homologację, świadectwo na butlę, zapytaj ile jeszcze jest gwarancji na tą instalację i gdzie znajduje się ten warsztat, po kupnie jeśli takowa gwarancja jest polecam z miejsca udać się do warsztatu celem sprawdzenia szczelności instalacji, wykonania przeglądu, musisz upierać się, że czuć w aucie gazem.

Jak masz nr telefonu do sprzedającego to zadzwoń zapytaj się której generacji jest ta instalacja i jakiej marki i nam ją tu podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zakupić tamtej meganki szkoda :( ale znalazłem coś nowego :) Jak możecie zerknijcie na to http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4565159 i podeslijcie jakies jak zwykle celne uwagi :)

Jeszcze jedna sprawa, jak jest z naprawami, z dostepnymi zamiennikami, czy naprawy są jakos wybitnie drogie czy porównywalne do innych samochodów typu VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!