Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy zakładać gaz do meganki 1,6


tomtom26

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krotko wasil.... nawet nie próbuj zagladac do gazowanika ktory NIE MA POJECIA jaki gaz powinien byc zamontowany do Twojego auta !! Z racje tego ze piszesz - 1.6 i 75 koni to wnioskuje iz to motor K7M 720 czyli wersja na rynek niemiecki wiec identyczna jak moja.U mnie pracuje instalacja gazowa 2 generacji (mieszalnikowa) Jest to BRC JUST z emulatorem wtryskiwaczy ,reduktorem TECNO do 100KW ( czyli firmy BRC) oraz mieszalnikiem także BRC.Założona w Lubaniu Slaskim na ulicy Zawidowskiej-polecam warsztat :P Jesli taka instalke założysz to nawet w spore mrozy mozesz przełaczyc "na gaz" w kilkanascie sekund po uruchomieniu silnika.Po prostu nie ma ona czujnika temperatury :P Daje to znaczne oszczednosci na paliwie -tankuje benzyny za około 20zł w miesiacu a sporo jezdze po miescie.Spalanie srednio około 8,5 litra gazu.Wtrysk benzyny w tym silniku faktycznie jest wielopunktowy,półsekwencyjny ( wtryskiwacze chodza po dwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koszt to 1800 zł z montazem niemal 2.5 roku temu.Hmmm..problemy.. Powiem tak : to przełaczanie na gaz zaraz po uruchomieniu skutkuje szybszym zuzyciem membran w parowniku.Moje zaczeły wykazywac zuzycie po okolo 30 000 km. Nierowna praca ponizej zera stopni,wieksze zuzycie paliwa...dosżło mi do 12.5 srednio.Jakos podkusiło mnie zeby podjechac do "serwisu" 300 metrow od mojego domu.....( tam gdzie zakładali mam 50 km)Tak poregulowali reduktor ze spalanie nadal było na tym samym poziomie a skasowali stowe...Wiec pogrzebałem sam-10,9 litra.Wizyta w lubaniu -10 litrow.Teraz zrobie jeszce kosmetyke interfacem i powinno byc ok.

Sumujac-instalacja jest fajna.Własciwie moge polecic no chyba ze znajdziesz wtrysk w dobrej cenie ale o niego zapytaj kogos kto go ma :P

p.s. poza tym co opisałem ZADNEGO problemu nie było.Wymien kable wysokego napiecia-ja wrzuciłem Eyquem i sa ok.Ze swiecami podobnie-ja mam Eyquem FC52LS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje. ale chyba jednak zdecyduje sie na sekwencje. Tylko musze znalezc dobry warsztat. Tylko zastanawiam sie ile moja meganka pociagnie na gazie. Bo sporo ma juz nabite kilometrow. niedlugo 230 tys wskoczy. Czy nie zaszkodzi jej gaz? Czy nie bede mial problemow przez ten przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasil, na twoim miejscu dobrze bym przeliczył sobie czy Ci sie opłaca założyć instalacje. Robisz rocznie jakoś 16-20tys co oznacza że rocznie zostanie Ci w kieszeni 1000-1500zł. Opieram to na zanotowanych przeze mnie wszystkich wydatkach które ponosi użytkownik, a od stycznia 2009 gaz idzie w góre o kolejne 26 groszy co jeszcze pomniejszy korzyść. W twoim przypadku dochodzi problem przebiegu jakie ma auto i jeżeli coś sie będzie działo źle po założeniu instalacji to z kiesznie uciekną Ci kolejne złotówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie martwie sie tym czy nic nie bedzie sie dzialo po zalozeniu gazu. Mniej patrze na to ile zaoszczedze. Moze pomyslicie to po co zakladam gaz skoro nie obchodzi mnie ile zaoszczedze ale to za duzo gadania bylo by. Interesuje mnie to jakie problemy moge miec przy takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co się ma dziać? Ja jeżdżę już 7 samochodem na gazie i jestem zadowolony. Scenic w dieslu, a mondeo MK 2 na gazie. Instal II generacja, plastikowy kolektor, jakie to miały nie być problemy i już 80 tys. na gazie, ogółem230 tys. km i ciśnienie po 13 atm na cylinder. Miałem kiedyś corollę 1,3 12V z instalacją założona w Holandii. Samochód sprzedałem z przebiegiem 230 tys. w 2001r. i ... gość nią jeździ do dzisiaj i ma pewnie z pół bańki na liczniku. Zobaczcie polonezy jakie robią przebiegi na gazie - po 250 tys , na benie 120 i kapitalny. Słyszę ciągle zawory się wypalą i gniazda. Jak się jeździ na ustawionej oszczędnie mieszance, a o ustawieniu luzów się nie pamięta to pewnie, że się wypalą. Weź również pod uwagę, że jak robisz krótkie trasy, to samochód chodzi na ssaniu i zużycie paliwa masz duże, mimo, że nie robisz przebiegów. Jak masz gaz II gen., to zapalasz, robisz prze gazówkę i od razu taniej.... :) Ja tak miałem z fordem. Mało się jeździło, a dużo na benzynę wydawałem. Przy tych cenach ropuchy, żałuję, że kupiłem scenika w dieslu. Precz z cenami ropy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marklar2,zgadzam sie z Toba w kazdym słowie !! Szczegolnie :"zapalasz, robisz prze gazówkę i od razu taniej" Sam tak robie z BRC JUST i kosztowało mnie to 70 zł wiecej na dystansie 30 000-czyli szybsza regeneracja reduktora.Wiadomo pracuje on wtedy na zimno. Dodam jeszcze ze zimny silnik pracujacy na benzynie zuzywa sie szybciej-paliwo spłukuje olej ze scianek cylindra.W wypadku zasilania gazowego mamy juz paliwo w postaci gazu wiec nie moze ono tak splukiwac smarujacego oleju.Smiem twierdzic ze gazownik prawidlowo eksploatowany pojezdzi dłuzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przegazówki- zgadza sie w 100%- straszyli mnie wszyscy że przy takiej jeździe zniszczy się reduktor w krótkim czasie, a to nie jest prawda- robiłem tak przez 6 lat ( 80 tys km ) w instalacji II generacji BRC i nie działo się z nia kompletnie nic- żadnych regeneracji, wymian membrany, nic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalacje Detec Super II generacja -założoną 1 rok temu zrobiłem około 18.000 km oprócz przegladu po 10.000 km nie wiem że mam gaz- co do dużych prędkości (ktoś tam wyżej pisał) nie jeżdżę szybko - max . 170 km/h pomykałem 1 raz obwodnicą Gdańska - instalację również polecam .

 

Zapomniałem dodać :

 

Szczególnie nie rozumiem tekstów p.t. "śmierdzi czy czuć gaz" - nigdy nic takiego nie czułem, albo jestem wyjątkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!